“Sanki Saray Hamamı İşletiyoruz!”

Dün, Ordu Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’nda alınan, suya yüzde 25 indirim yapılmasına ilişkin kararı Ordulular değerlendirdi. İşte detaylar…

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
“Sanki Saray Hamamı İşletiyoruz!”
“Sanki Saray Hamamı İşletiyoruz!”
Haber albümü için resme tıklayın

Dün gerçekleşen Ordu Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’nda, su fiyatlarına yüzde 25 indirim yapılması kararı alınmıştı.

65 yaş aylığı alan vatandaşlar ise suyu yüzde 50 indirimli kullanacak. Bu indirimle birlikte 23.04 TL olan su fiyatı 17.55 TL’ye düştü. Yüzde 50 indirim 65 yaş aylığı alan vatandaşlar için ise 11.52 TL oldu.

Suya gelen indirime ilişkin konuşan Ordulu vatandaşlar, bunu olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.

“Sanki Saray Hamamı İşletiyoruz!”

“Yerinde Bir Karar”

Ordulu Uğur Bekçi, “Bana göre yerinde bir karar. Biz Karadeniz'de suyun bol olduğu bir yerde yaşarken en pahalı su içiyorduk. Biz evde üç kişi yaşıyoruz ve yaklaşık üç yüz elli, dört yüz lira su faturası geliyor. Bir de eşim akşama kadar evde de değil. İş kadını, dükkânda oluyor. O yüzden evde akşamdan akşama su harcadığımız halde yüksek su faturası geliyordu.” dedi.

“Sanki Saray Hamamı İşletiyoruz!”

“En Az Yüzde 40 Olmalıydı”

Süleyman Polat ise, “Bana son su faturam dört yüz seksen lira geldi. Sanki mübarek, Saray Hamamı’nı ben çalıştırıyorum. Üç kişiye dört yüz seksen lira su faturası mı olur ya? Bu kadar pahalı bir suyla tabii ki ilk sıralarda oluruz. Yüzde yirmi beş indirim bence az. Ona en azından yüzde elli yapmaları lazımdı. Şimdiye kadar aldıklarına saysınlar indirimi de. Elektrik faturasını ikiye katladı su faturaları. İki kişiye, üç yüz lira, dört yüz lira fatura geliyor. Yazık vatandaşa. Karadeniz gibi bir yerde vatandaşlar bu kadar yüksek fiyattan suyu hak etmiyor. O yüzden de yapılması gereken şeyi yaptıkları için teşekkür etmem gerekiyor. Aldıkları çok fazla olduğu için bu indirim bile az yani. En azından kırk, elli olması lazım bu indirimin.” İfadelerini kullandı.

Özel Haber/Nergis Kobak

12 Mar 2024 - 15:10 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak