Ramazan Alışveriş Torbası Dolmadı

Ramazanın gelmesiyle birlikte, sahur ve iftarlık alışverişlerinde fiyat artışlarıyla karşılaşan vatandaşlar, geçen yıla göre oldukça zorlu bir süreçle karşı karşıya kalıyorlar.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ramazan ayı geldi iftarlık ve sahurluk yiyecek alayım derken ceplerde biraz yandı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, vatandaşlar sahur ve iftarlık alışverişlerinde fiyat artışlarıyla karşı karşıya kalıyor. Bu yıl, kilo bazında değil, gramaj bazında alışveriş yaptığını ifaade eden vatandaşlar geçen seneye göre alışveriş faturasının oldukça kabarık olduğunu dile getirdi.

Ramazan Alışveriş Torbası Dolmadı

Torbada Et Yok

Geçen sene 1000 liraya mal olan market sepeti, bu sene 3000 lirayla doldurmakta zorlandıklarının kaydeden Sami Bektaş, "Torbamızda et yok tavuk yok. Temel gıda ürünleri alıyoruz onları da kilo işiyle almayı bıraktık." diye konuştu.  

Yarım Kilo Kıyma Bile Alamıyoruz

Bektaş, sahur ve iftarlık malzemelerini alırken zorluk çektiklerini ve ürün fiyatlarının yüksek olduğunu belirtirken, geçen sene alışverişin bir gün öncesinden kolaylıkla yapılabildiğini ancak bu sene malzemelerin yarı fiyatına dahi alınamadığını ifade etti. Sahur ve iftarlık alışverişlerinde et fiyatlarının özellikle dikkat çekici olduğunu belirten Bektaş, bir yarım kilo kıymanın bile 600 lira olduğunu vurgulayarak, "alabilirsen ye şimdi" diyerek pahalılığa tepki gösterdi. 

Özel Haber

12 Mar 2024 - 15:00 Ordu/ Ordu- Ekonomi

Mahreç  Sibel Yılmaz