Sami Torun; "Borçlanma Gelecek İçin Sıkıntı Olacak"

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Mart Ayı Meclis Toplantısı’nda alınan karar ile Kamu ve Özel Bankalar ile İller Bankası’ndan kredi kullanımına izin verildi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Mart ayı meclis toplantısında alınan kredi çekme kararı bazı tepkilere neden oldu.

Kamu ve özel bankalardan ile İller Bankası'ndan kredi kullanımına izin verilmesi, tartışmaları da beraberinde getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Sami Torun yapılacak kredi kullanımını eleştirdi.

Meclis üyesi Sami Torun, yapılan toplantıda alınan kararları değerlendirerek, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin kullanacağı kredinin 100 milyon lira olacağını aktardı.

Sami Torun, "Meclis toplantısında seçim yatırımı gibi! Su da yüzde 25 indirimi onayladık, henüz kesinleşmedi ama vatandaşımıza hayırlı olsun. Fakat! Mecliste bir karar daha onaylandı, ben ret oyu verdim ama oy çoğunluğu ile kabul edildi. Seçime yakın Ordu Büyükşehir Belediyesi 100 Milyon TL daha borçlanma yetkisi aldı. Her zaman söyledim “bu borç sadece bu dönem için değil, gelecekler için de büyük sıkıntı olacak”. Bunu da halkımızın bilgisine sunuyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

12 Mar 2024 - 10:15 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu