Korfbol Müsabakaları Ordu'da Başlıyor!

Ordu'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı'nın koordine ettiği Korfbol Yıldızlar ve Gençler Karma Grup Müsabakaları 16-20 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Ordu'da sporseverler için heyecan verici bir haber! Okul Sporları faaliyet programı kapsamında Korfbol Yıldızlar ve Gençler Karma Grup Müsabakaları 16-20 Mart 2024 tarihleri arasında Ordu Perşembe Spor Salonu'nda düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı'nın 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün koordine ettiği müsabakalar 16 Mart Cumartesi günü saat 10:00'da başlayacak.

Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde 8 grup merkezinde gerçekleşecek olan müsabakalarda her gruptan ilk 2 takım Türkiye Birinciliği'ne yükselme şansı yakalayacak.

Ev sahibi Ordu'nun yanı sıra Artvin, Erzurum, Rize, Bayburt, Erzincan, Gümüşhane, Giresun, Tokat, Amasya, Ardahan, Trabzon, Sinop ve Samsun illerinden toplam 500'e yakın sporcunun katılımıyla gerçekleşecek grup şampiyonası heyecan dolu anlara sahne olacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, müsabakalar öncesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ordu ilimiz spor organizasyonlarını almaya devam ediyor. Yeni organizasyonlarla beraber gerçek bir spor şehri olan Ordu'da Okul Sporları Korfbol Grup Müsabakalarına ev sahipliği yapacağız. Yıldızlar ve Gençlerde 30 takımı ilimizde ağırlayacağız. Gençlerimizin sporu sevmesi ve spora teşvik edilmesi bizim için çok önemli. Bu tür karşılaşmalar hem sporcularımızın gelişimine katkıda bulunuyor hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Tüm takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyorum."

12 Mar 2024 - 10:00 Ordu/ Perşembe- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun