Sokakta Ramazan Tatlısı Tutkusu

Ramazan ayı, sadece ibadetlerle değil, aynı zamanda iftar sofralarının bereketiyle de dolu bir zaman dilimi. Her bir sofrada, tatlı bir telaş ve lezzetli ikramlar bulunuyor. Bir de sofraların vazgeçilmezi tatlılar var. Peki vatandaşlar en çok hangi tatlıları tercih ediyor? İşte detaylar...

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Sokakta Ramazan Tatlısı Tutkusu
Sokakta Ramazan Tatlısı Tutkusu
Haber albümü için resme tıklayın

Vatandaşlar Ramazan ayında, iftar sofralarında tatlı bir lezzet arayışı içinde. Peki en çok hangi tatlı tercih ediliyor?

Sokakta Ramazan Tatlısı Tutkusu

Ordulu Halil Bektaş, herhangi bir yemek ayırt etmediğini belirtirken, tatlının da iftar sofralarınıın vazgeçilmezi olduğunu söyledi. Bektaş, en sevdiği tatlının tulumba olduğunu, tulumbanın hafif kıvamı ve şerbetini beğendiğini getirdi. Bektaş, "Ramazan ayında iftar sofralarını süsleyen tatlılar arasında en sevdiğim kesinlikle tulumba. Hem hafif olması hem de o şerbetin lezzeti beni bambaşka bir dünyaya taşıyor." dedi.

Sokakta Ramazan Tatlısı Tutkusu

Diğer yandan, Osman Doğru da Bektaş'a katılarak, tulumbanın eşsiz lezzetiyle iftar sofralarını renklendirdiğini vurguladı. Doğru, "Ramazan'ın en güzel yanlarından biri de iftar sonrası tatlı telaşıdır. Benim için en özel tatlı kesinlikle tulumba. O şerbetin içinde eriyen o yumuşak tat, başka hiçbir şeyde yok." diyerek tulumbaya olan sevgisini dile getirdi.

Özel Haber/Nergis Kobak

12 Mar 2024 - 09:00 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak