"Çocuk Köyü Projesini Hayata Geçireceğiz"

CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Ulaş Tepe, Ordu'ya yapılacak olan ilk projesini duyurdu.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Ulaş Tepe, Altınordu için öncelikli projelerinden birinin Ordu Çocuk Köyü projesi olduğunu açıkladı. Tepe, projenin Turnasuyu Vadisi'nde hayata geçirileceğini belirtirken, ailelerin çocuklarıyla keyifli ve kaliteli zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturmayı hedeflediklerini vurguladı. 

Birçok Proje Var

Başkan Adayı Tepe'nin açıklamalarına göre, Ordu Çocuk Köyü projesi kapsamında organik tarım ve oyun atölyeleri, binicilik ve doğa turu, bisiklet ve yürüyüş yolları, macera ve oyun parkurları gibi aktivitelerin yer alacağı bir alan oluşturulacak. Bu sayede çocuklar doğanın içinde eğlenirken, ailelerin de şehrin stresinden uzaklaşabilecekleri bir ortam sağlanacak.  

"Çocuk Köyü Hayata Geçirilecek"

Tepe'nin ifadelerine göre, proje alanı olarak belirlenen Turnasuyu Vadisi, daha önce Gülyalı Belediyesi tarafından işlemleri sürdürülen ancak Altınordu Belediyesi tarafından elinden alınan bir alan. Ancak Tepe, bu güzide alanda Ordu Çocuk Köyü projesini hayata geçireceklerini belirtti. 

Ulaş Tepe'nin proje kapsamında çocukların ve ailelerin mutluluğunu hedefleyen Ordu Çocuk Köyü'nü hayata geçirme kararlılığı, Altınordu'nun geleceğine yönelik umut verici bir adım olarak değerlendiriliyor. 

11 Mar 2024 - 22:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu