Ramazan İmsakiyesi 2024: Ordu'da İftar Kaçta? İl İl İftar Saatleri

İftar ve sahur vakitleri, ramazan ayının gelişi ve ilk oruçların tutulmaya başlamasıyla birlikte merak ediliyor. Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla, "İftar saat kaçta yapılacak, iftara ne kadar kaldı?" sorguları hız kazanmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2024 ramazan imsakiyesiyle birlikte İstanbul, Ankara, İzmir, Ordu ve tüm illerin iftar ve sahur saatleri belli peki iftar ve sahur kaçta? İşte detaylar…

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

11 ayın sultanı ramazan ayı 11 Mart Pazartesi günü itibarı ile başladı. Ramazan ayının ilk gününde oruç ibadetini yapmaya niyet eden vatandaşlar, sahur saatleri ardından iftar vakitlerine odaklandı. Diyanet İşleri tarafından yayımlanan 2024 ramazan imsakiyesiyle beraber, 11 Mart tarihli İstanbul, Ankara, İzmir, Ordu tüm illerin sahur ve iftar saatleri belli oldu.

İstanbul'da İftar Saat Kaçta?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2024 Ramazan imsakiyesi sonrasında İstanbul'da sahur ve iftar saatleri belli oldu.

İstanbul'da ilk oruç bugün (11 Mart) 19.13'da açılacak.

Ankara'da İftar Saat Kaçta?

Ankara iftar saatleri de Diyanet İşleri tarafından yayımlanan 2024 imsakiyesi sonrasında belli oldu.

Buna göre; Ankara'da ilk gün iftarı 18.58'de yapılacak.

İzmir'de İftar Saat Kaçta?

2024 yılı İzmir iftar vakitleri, Diyanet İşleri tarafından açıklandı.

İzmir'de ilk oruç bugün 19.21'de açılacak.

Ordu'da İftar Saat Kaçta?

11 Mart 2024 Pazartesi günü saat 18.37'de okunacak akşam ezanı ile birlikte Ordu'da iftar yapılacak. Ramazanın ilk oruçları açılacak.

Tüm İllerin İftar ve Sahur Saatleri

On bir Ayın Sultanı Ramazan ayının birinci günü, 11 Mart akşamı (bugün) açılacak olan iftar ile nihayete kavuşacak.

Bu yıl; Artvin, Kastamonu, Kırklareli, Samsun, Zonguldak ve Sinop'ta 13 saat 23 dakika ile en uzun, Adana, Antalya, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İzmir, Kilis, Mardin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak ve Van'da ise 13 saat 20 dakika ile en kısa oruç tutulacak.

11 Mar 2024 - 15:32 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak