TÜRKONFED 15. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

'Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Ana Rota Eğitim' temasıyla gerçekleştirilen TÜRKONFED 15. Olağan Genel Kurulu’nda Ordu’dan Samet Aktaş, yeni yönetimde yer aldı.

Mustafa Özdoğru
Mustafa Özdoğru Tüm Haberleri

Türk İş Dünyası Konfederasyonunun (TÜRKONFED) 15. Olağan Genel Kurulu, "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Ana Rota Eğitim" temasıyla gerçekleştirildi. TÜRKONFED'den yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez’in bir kez daha seçilerek güven tazelediği genel kurula Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan başta olmak üzere iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

Adaletli Paylaşım Gerekli

Genel kurul konuşmasında daha adaletli paylaşımın sağlanması gerektiğini vurgulayan Sönmez, bölgeler arası gelişmişlik farkının yerel seçimlerin de önemli gündem maddesi olması gerektiğini, yerel yöneticilerin, ulusal ve yerel düzeyde uygulanacak politikaların koordinasyonunu sağlamakla görevli olduklarını bildirdi.

Politika Notu Paylaşıldı

Açılış konuşmalarının ardından Yatırım Finansman Direktörü Dr. Barış Esen'in moderatörlüğünde Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit İzmen ve Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Hiçdurmaz'ın katılımıyla " Bilgi Ekonomisi Çağında Orta Eğitim Tuzağından Çıkış!" başlıklı panel düzenlendi. Panelde TÜRKONFED tarafından hazırlanan "Orta Gelir ve Orta Demokrasi Tuzaklarının Arkasında Orta Eğitim Tuzağı mı Var?" başlıklı politika notu da paylaşıldı.

Genel Kurulda tüzük değişikliği de yapılarak Konfederasyonun isminin "Türk İş Dünyası Konfederasyonu" olarak değiştirilmesine oy birliğiyle karar verildi. Konfederasyonun kısa adı "TÜRKONFED" markasının aynı şekilde kullanılmasına devam edilecek.

Güven Tazelendi

TÜRKONFED yönetim kurulu başkanlığına Süleyman Sönmez yeniden seçilirken, Doğu Karadeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu(DOKASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ordu Genç Girişimci İş Adamları Derneği (OGİD) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Samet Aktaş da yönetim kurulundaki yerini korudu.

 

 

 

 

 

11 Mar 2024 - 15:10 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak