"Görev Tanımları Netleştirilmeli"

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, etkin ve verimli bir sağlık hizmeti sunulması gerektiğini dile getirdi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, sağlık meslek mensuplarının görev tanımlarının netleştirilmesi gerektiğini vurguladı. 

'Her meslek grubunun eğitimini aldığı alanda hizmet üretmesi ve bu alanda uzmanlaşması çalışanlarında isteğidir' diyen Başkan Zengin, şu ifadelere yer verdi; 

"Uzlaşı Şart!"

"Görev dışı çalıştırma, hizmet sınıfı dışında görevlendirme gibi iş ve işlemlerde çözüm üretilmesi gereken bir diğer önemli konudur.
Sağlıkta çalışma hayatı ile ilgili yapılacak her yeni düzenleme bu bakış açısıyla ortaya konulmalı, bu sınırlar içerisinde görev ve görev alanları belirlenmelidir.
Bunu yaparken tartışmalarla ve bilinmezlik üzerine değil, her yeni düzenlemenin hazırlık aşamasında sosyal taraflarla paylaşılarak belli bir uzlaşı çerçevesinde hareket edilmesi gerekmektedir. 

"Görev Tanımları İçerisinde Çalışmalılar"

Aksi takdirde meseleler geçmişte de gördüğümüz gibi bağlamından koparılarak sağlık meslek mensupları arasında bir ayrışma ve karşı karşıya gelme gibi durumlara neden olmaktadır. Bunun önüne geçilmeli ve kararlılıkla vurguladığımız gibi her sağlık meslek mensubu eğitimini gördüğü alanda, görev tanımları içerisinde çalıştırılmalıdır." 

11 Mar 2024 - 14:45 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz