En Ucuz Tatlı Tulumba

İftar sofralarının olmazsa olmazlarından biri olan tatlıların fiyatı nedir Altınordu'da Hüner Pastanesi Salon Şefi Gündoğdu Dağdır, Ordu Hayat'a bilgiler verdi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
En Ucuz Tatlı Tulumba
En Ucuz Tatlı Tulumba
+3
Haber albümü için resme tıklayın

11 ayın sultanı ramazan geldi. ilk sahur yapıldı sıra iftarda. vatandaşlar iftar yemeğinin yanında ağzının tatlanması için tatlı çeşitlerine yönelmeye başladı

En Ucuz Tatlı Tulumba

İftar sofralarının vazgeçilmezi olan tatlıların fiyatları ve talepler hakkında bilgi veren Hüner Pastanesi Salon Şefi Gündoğdu Dağdır, en ucuz tatlının kilosu 180 TL olan tulumba olduğunu belirtti. Tulumbanın yanı sıra lokma ve şekerpare gibi geleneksel tatlıların da rağbet gördüğünü vurguladı.

En Ucuz Tatlı Tulumba

Fındıklı ve Cevizli Baklava Talep Görüyor

Ancak en dikkat çekici tatlıların fındıklı ve cevizli baklava olduğunu dile getirdi. Geçen yıla göre fiyatlarda artış yaşandığını ifade eden Dağdır, özellikle fındıklı ve cevizli baklavanın 350 lira olduğunu açıkladı. 

En Ucuz Tatlı Tulumba

Ramazan Boyunca Yoğun Talep Bekliyoruz

Ramazan öncesi ve Ramazan boyunca tatlı talebinin arttığını belirten Dağdır, müşterilerin özellikle bu dönemde tatlılara daha fazla ilgi gösterdiğini kaydetti. Ancak yeni tatlı çeşitleri eklenmediğini, pastanenin geleneksel tatlılarını sunduğunu belirtti.

En Ucuz Tatlı Tulumba

Son olarak, Dağdır, müşterilere Ramazan ayının bereketini ve huzurunu dilerken, Hüner Pastanesi'nin lezzet dolu tatlılarıyla iftar sofralarını süslemeye devam ettiğini vurguladı. 

Özel Haber/ Sibel Yılmaz 

Fındıklı ve cevizli baklava: 350 lira/kg
Şekerpare: 250 lira/kg
Diğer tatlılar 500 liraya kadar uzanan fiyatlarla tezgahtaki yerini aldı.

Fiyatı en yüksek tatlı ise cevizli sarma tatlısı kilosu 800 TL

En Ucuz Tatlı Tulumba

11 Mar 2024 - 14:25 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz