Ayparçası’ndan Skandal Üstüne Skandal: "İfadelerim Çarpıtıldı”

Çamaş Belediye Başkanı ve MHP Başkan Adayı Mahmut Ayparçası, CHP Adayı Leyla Çıtır için kadınlar gününde skandal sözler söylemişti. Ayparçası, ortaya çıkan videosuna ilişkin tepkilerin gelmesi üzerine yaptığı açıklamada ifadelerinin çarpıtıldığını belirtti.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde, CHP’nin Çamaş Belediye Başkan adayı Leyla Çıtır'a söylediği kötü sözleri sosyal medyada gündem olmuştu.

Ayparçası videoda şu sözleri sarf etmişti:“31 senedir kendi maaşını toplayamadı bu. Ortalıkta süs kabağı gibi gezdi durdu. Başka bir şey yok. Çok iyi bildiği bir şey var. İyi dedikodu yapar. Eğer oraya da takılırsan sana da o dedikoduları canlı yayında anlatırım.

Herkese sarılıyor inancımızda bu yok. İkinci bir mesele. Kızım az kendine gel ya. Sonuçta bu bir seçim. Ne oluyor ya önüne gelene sarılıyorsun. La bizim inancımızda var mı bu. Ahlakımızda bu var mı? Sen Çamaş’a çok kötü örnek oldun. Kendine gel az. “             

“Mecazdan İbaret”

Ayparçası'nın açıklamaları hem yerel hem de ulusal medyada büyük tepki yarattı. Bunun üzerine Ayparçası bir skandal açıklamaya daha imza attı.

Ayparçası, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Çamaş Belediyemiz, kadının kamusal alandaki varlığına ve kadın emeğine üst düzeyde değer ve yer veren belediyelerden biridir. Türkiye’de örnek gösterilen Çamaş Hanımeli Kadın Kooperatifimiz’den, açtığımız tekstil fabrikalarındaki ve tesislerimizdeki istihdamlarına kadar, kadınlarımızla yol yürümekten gurur duymaktayız.

“Cinsiyet ayrımı gözetmeksizin siyasi ahlaka atfen bir mecazdan ibaret olan ifademiz”, çarpıtılmış, kadınlarımızı baş tacı gördüğümüz siyasetimizle, yıllarca Çamaş’a verdiğimiz emeklerimiz, seçmenimizin de takdir edeceğine inandığımız, en samimi yanıtımızdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

11 Mar 2024 - 13:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak