Büyükşehir İçin Büyük Projeler!

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zekai Sana yoğun bir katılımla gerçekleştirdiği proje tanıtım toplantısında Büyükşehir için Büyük Projelerini açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyükşehir İçin Büyük Projeler!
Büyükşehir İçin Büyük Projeler!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. Zekai Sana, Altınordu İlçesinde CHP’nin ilçe başkanları, ilçe belediye başkan adayları ve partililerin katılımıyla Proje Tanıtım Toplantısı gerçekleştirdi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir, İl Başkanı Bülent Akpınar, Ordu Milletvekilleri Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel, 24. Dönem CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, belediye başkan adayları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Büyükşehir İçin Büyük Projeler!

“Ortak Akılla Yöneteceğiz”

CHP İl Başkanı Bülent Akpınar açış konuşmasında, CHP Belediye Başkan adaylarının rant ve talan düzenine son vereceklerini açıklayarak, “Türkiye’de ortak aklı adaylarımızla, şehrin yarınlarını en güzel şekilde inşa edeceğiz. Bu makus tarihi değiştireceğiz. Bugüne kadar rant ve talan içinde olanların düzenine son vereceğiz” dedi.

Büyükşehir İçin Büyük Projeler!

“Halkımızın Vicdanına Havale Ediyorum”

Akpınar konuşmasının devamında Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası’nın CHP Çamaş Belediye Başkanı Leyla Çıtır hakkında yaptığı konuşmayı sert dille eleştirerek, “Çamaş’ta bir ahlak yoksunu belediye başkan adayımız hanımefendiye, onun şahsında bütün Türk kadınlarına hakaret etmiştir. Hem de Dünya Kadınlar Günü’nde. Biz onun seviyesine inmeyeceğiz. Onu Çamaşlıların, Çamaşlı kadınların vicdanına havale ediyorum. Cumhur ittifakı mensupları da onunla ilgili bir açıklama ihtiyacı yapmayı duymuyorlarsa onları da Çamaşlıların ve tüm halkımızın vicdanına havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir İçin Büyük Projeler!

“Ordu’nun En Büyük Sorunları İmar ve Ulaşım”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel ve Seyit Torun’un konuşmalarının ardından sahneye çıkan CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Av. Zekai Sana, projelerini açıklayarak “halkçı belediyecilik” sözü verdi. Ordu’nun gelecek temellerini atmak için yola çıktıklarını belirten Zekai Sana, en büyük sorunun ulaşım ve imar olduğunu ifade etti.

“Desteklerle Geliyoruz”

Birçok projelerinin olduğunu ancak hepsinin açıklanmasına zaman yetmeyeceğini ifade eden Zekai Sana, projelerinin bir bölümünü şu şekilde açıkladı;

“Desteklerle geliyoruz, açlığa, yoksulluğa son vermeye geliyoruz. Bütçe kaynaklarımızı, insanlarımızı yoksulluğa, açlığa mahkum etmemek ve muhannete muhtaç etmemek için kullanacağız. Dünyada olabilecek doğal afetler, iklim krizi ve ekonomik krizlere karşı dirençli bir kent yaratmak zorundayız. Hemen başlayarak gelecek kuşakları güvence altına alacağız. Gençlerimizin geleceğin mesleklerini hazırlayacağız.

Büyükşehir İçin Büyük Projeler!

Suda Yüzde 50 İndirim

Kısa vadede içme suyunu yüzde 50 indireceğiz. Bu temel ihtiyaçtır. Belediye için gelir aracı olarak kullanılamaz. Her aileye aylık 300 lira doğalgaz desteği vereceğiz. İhtiyaç sahibi her aileye 2 bin lira nakdi destek vereceğiz. İhtiyaç sahibi öğrencilere yılda 1 kere 1500 TL kırtasiye desteği vereceğiz. Gençler için ihtiyaç sahibi 2 bin TL burs vereceğiz. Ücretsiz kurs açıp, barınma sorunu çözeceğiz. Ordu Kartı ile kültürel etkinliklere ücretsiz katılacak. Evlenen her gencimize destek olacağız. Ordu Kartı ile 3-6 yaş arası her çocuğa ücretsiz süt dağıtılacaktır. Yeşil alanlı kent parklar yapacağız. Otopark sorununa kesin çözüm getireceğiz.”

“Siyanürle Maden Aramaya Son Vereceğim”

Seçildiğinde ilk icraatının siyanürle maden aramaya son vermek olacağını açıklayan Zekai Sana, “Seçildiğimde yapacağım ilk iş, siyanürle altın arayan her madeni kapatacağım. Ruhsatını iptal edeceğim” dedi.

10 Mar 2024 - 16:27 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir