EMADDER, “Adil Emeklilik” İçin Sokakta

Ordu’da Emeklilikte Adalet Derneği (EMADDER) tarafından  "adil kademeli emeklilik" talebiyle miting düzenlendi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
EMADDER, “Adil Emeklilik” İçin Sokakta
EMADDER, “Adil Emeklilik” İçin Sokakta
Haber albümü için resme tıklayın

Ceren Özdemir Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde, “Kademe yoksa oy da yok”, “emeklilikte adalet istiyoruz” yazılı pankartlar taşıyan dernek üyeleri ve vatandaşlar, kademeli emeklilikle ilgili yeni bir düzenleme getirilmesini talep etti.

Adaletsizlik Düzenlene Kadar Durmayacağız

Derneğin Samsun, Ordu ve Giresun temsilcilikleri tarafından yapılan miting, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

EMADDER, “Adil Emeklilik” İçin Sokakta

Dernek temsilcileri tarafından yapılan açıklamada, “Bizler tarihsel bir talihsizlik sebebiyle yaşıtlarımızdan, emsallerimizden hatta bazılarımız daha küçüklerinden 20 yıl daha fazla çalışarak emeklilik hakkı kazanacağız. Bu adaletsizlik düzeltilinceye kadar durmayacağız, durdurulamayacağız. Çünkü Anayasa 10. Madde der ki; herkes dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşittir. Adaletsizlik düzenlene kadar durmayacağız” denildi.

EMADDER, “Adil Emeklilik” İçin Sokakta

"Ordu Halkını Mücadeleye Çağırıyorum"

Ardından mitingde konuşan EMADDER Ordu temsilcisi Ercan Barut, “Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bu adaletsizliğe karşı duruyoruz. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed efendimizin buyurduğu gibi haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bunun onun sözünden yola çıkarak tüm Ordu halkını bu adaletsizlik karşısında birlik beraberlik içinde mücadeleye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

Mitinge,  Demokrat Parti Altınordu Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Koç da katılım sağladı.

Ordu Hayat/Nergis Kobak

10 Mar 2024 - 15:57 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak