Ordu’da 8 Ay Geçti, Selin Kalıntıları Hala Duruyor

Geçtiğimiz Temmuz ayındaki sel felaketinin ardından Ordu'daki ana yol köprülerinin hala temizlenmemesi, şehri yeniden sel riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Yetkililerin ilgisizliği endişe yaratıyor.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Ordu’da 8 Ay Geçti, Selin Kalıntıları Hala Duruyor
Haber albümü için resme tıklayın

Geçtiğimiz Temmuz ayında yaşanan sel felaketinin ardından Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'nın yanındaki ve Ordu Valiliğin yanındaki ana yol köprüleri hala temizlenmedi. Yetkililerin ilgisizliği, Ordu'yu tekrar sel riskiyle karşı karşıya bırakıyor.

Ordu’da 8 Ay Geçti, Selin Kalıntıları Hala Duruyor

Temizlenmeyen Köprüler Sel Tehlikesini Artırıyor

Geçen yılki sel felaketi sırasında köprüleri su basmış ve Akyazı ve Bahçelievler mahalleleri sular altında kalmıştı. O gün, vatandaşların acil müdahalesi ve iş makinesiyle yapılan temizlik sayesinde sel felaketi önlenebilmişti. Fakat aradan geçen 8 aya rağmen köprülerdeki birikintiler hala temizlenmedi.Ordu’da 8 Ay Geçti, Selin Kalıntıları Hala Duruyor

Nisan Yağmurları Tehdit Oluşturuyor

Nisan ayının yaklaşmasıyla birlikte sel riski de artıyor. Yetkililerin köprüleri temizlememesi, Ordu'yu yeniden sel felaketiyle karşı karşıya bırakıyor. Vatandaşlar, yetkililerden acil çözüm ve köprülerin bir an önce temizlenmesini bekliyor.

10 Mar 2024 - 13:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun