Fındık Üreticilerine Zirai Don Uyarısı!

Fındık üreticilerine zirai don uyarısı yapan Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, üreticilerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Mart ayının gelmesiyle birlikte fındık üreticilerinin korkulu rüyası don uyarıları da gelmeye başladı. Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bugün ve yarın için don uyarısı gelmişti.

Yapılan açıklamada Ordu ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde hafif ve orta şiddette zirai don beklendiği belirtilerek, başta fındık üreticileri olmak üzere çiftçilerin tedbirli olması istendi.

Öte yandan dün akşam da Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü de fındık üreticilerine zirai don hakkında uyarıda bulundu. Müdürlükten yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Zirai Don Uyarısı....

Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif yer yer orta şiddette, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde orta şiddette yer yer kuvvetli don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerle uğraşan çiftçiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Fındık üreticileri tarafından 10 yılda bir meydana gelen zirai don olayının bu yıl gerçekleşeceği düşünülüyor.

10 Mar 2024 - 13:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir