CHP'nin Adayı Adaylıktan Çekildi, AK Parti'ye Geçti

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, CHP'nin belediye başkan adayı Halit Kaya ve İlçe Başkanı Behçet Kaya, adaylıktan ve görevlerinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde siyasi arenada büyük bir sarsıntı yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) belediye başkan adayı Halit Kaya, adaylıktan çekilirken, beraberinde İlçe Başkanı Behçet Kaya da istifa etti. Bu istifaların ardından sürpriz bir hamle gerçekleşti ve her iki isim de AK Parti'ye katıldı.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, CHP'den Çınar ilçesinde belediye başkan adayı olarak gösterilen Halit Kaya, adaylıktan çekilme kararı aldı. Bu kararın yanı sıra, İlçe Başkanı Behçet Kaya da istifa etti. İki önemli ismin partilerinden istifa ederek AK Parti'ye katılma kararı, ilçede şaşkınlık yarattı.

İlçe Başkanı Behçet Kaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Resmi olarak CHP İl Başkanlığına 3 gün önce istifamı sundum" ifadelerini kullandı.

Halit Kaya ise kendi istifasını da hazırladığını ve resmi olarak CHP İl Başkanlığı'na sunacağını belirtti. Ancak CHP İl Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre, sadece İlçe Başkanı Behçet Kaya'nın istifa dilekçesinin 3 gün önce sunulduğu, belediye başkan adayı ile ilgili bir istifa dilekçesinin henüz gelmediği öğrenildi.

09 Mar 2024 - 16:18 Diyarbakir/ Çinar- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu