81 Bin 924 Ton Fındık Satıldı

Ordu Ticaret Borsası, Fatsa Ticaret Borsası ve Ünye Ticaret Borsası aracılığıyla toplam 81 bin 924 tonluk fındık satışı gerçekleştirildi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu'da fındık fiyatlarında son günlerde yaşanan istikrar, fındık ticaretinde dikkat çekici bir durumu ortaya koyuyor. Perşembe gününden bu yana fındık fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmaması, 127 lirayı geçen fiyatların sabitlenmesine bağlı olduğu gözlemleniyor. Ordu Ticaret Borsası, Fatsa Ticaret Borsası ve Ünye Ticaret Borsası aracılığıyla sezon başından bu yana toplam 81 bin 924 ton fındık satıldığı açıklandı.

81 Bin 924 Ton Fındık Satıldı

Fındık ticaretinin merkezi olan Ordu'da, satılan fındık miktarının artması, rekoltedeki olası kayıpları dengelemeye yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor. Özellikle fındık üreticileri ve ticaretçileri, fiyatların istikrarlı seyretmesinden memnuniyet duyarken, bu durum sektördeki güvenin artmasına da katkı sağlıyor.

9 Mart Cumartesi günü Ordu'da serbest piyasada kabuklu fındık fiyatlarında brüt olarak 127 lira 25 kuruş, net olarak ise 122 lira 16 kuruş seviyesinde işlem görürken, randımanı daha yüksek olan fındık fiyatlarında ise net 134 lira 37 kuruş seviyesine ulaşıldı. Bu durum, fındık piyasasının istikrarlı bir şekilde ilerlediğini ve üreticilerin geleceğe daha umutla bakmalarını sağlıyor. 

09 Mar 2024 - 22:00 Ordu/ Ordu- Ekonomi

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu