Hibe Desteği İçin Başvuru Şart!

Ordu'da fındık bahçelerine %100 Hibe Desteği için son başvuru 30 Nisan 2024.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fındık bahçelerinin rehabilitasyonu için % 100 hibe desteği sağlayacak olan projeye ilişkin vatandaşları bilgilendirdi. İl Müdürlüğü yetkilileri, projenin amacının yaşlanarak verimden düşmüş fındık bahçelerini yenileyerek ekonomiye kazandırmak, verim ve kaliteyi artırmak ve sürdürülebilir fındık üretimine katkı sağlamak olduğunu vurguladılar. 

Hibe Desteği İçin Başvuru Şart!

30 Nisan tarihine kadar devam edecek başvuru sürecinde, projeye Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı en az 5 dekarlık fındık bahçesi olan tüm üreticilerin başvurabileceği belirtildi. Proje kapsamında, fındık bahçelerinin sökümü, tesviyesi ve fidan temini gibi işlemlerde %100 hibe desteği sağlanacak.

Bu destekleme programının, fındık üreticilerine yaşlanmış ve verimi düşmüş bahçelerini modernize etme ve daha verimli hale getirme fırsatı sunarak sektörün rekabet gücünü artırmayı hedeflediği ifade edildi. Fındık üreticileri, proje kapsamındaki desteklerden yararlanarak fındık bahçelerini modernize edebilecek ve sürdürülebilir bir fındık üretimine katkı sağlayabilecekler. 

09 Mar 2024 - 16:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz