32 Yıllık Tecrübe

Altınordu ilçesinde 32 yıldır 2 metrekarelik bir dükkanda ayakkabı tamiri yapan 54 yaşındaki Yüksel Bakar, işini severek yapmanın gururunu yaşıyor. Taleplerin artmasıyla başa çıkmakta zorlandığını ancak işini iyi yapan az sayıdaki ustalardan biri olduğunu belirtti. Büyük bir dükkana geçme gibi bir planı olmadığını vurguladı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Altınordu ilçesinde 2 metrekarelik bir dükkanda 32 yıldır ayakkabı tamiri yapan esnafın öyküsü, mütevazı boyutlarıyla dikkat çekiyor. 54 yaşındaki Yüksel Bakar, küçük dükkânında bir ömrünü geçirmiş olmanın gururunu yaşıyor.

1992 yılında askerlik dönüşü, başka bir işte kalfa olarak çalışırken devraldığı 2 metrekarelik dükkânıyla Yüksel Bakar, 32 yıldır Ordu'nun ayakkabı tamiri ihtiyacına yanıt veriyor.

Yüksel Bakar, son zamanlarda artan taleplerle başa çıkmakta zorlandığını belirtti. Ancak piyasada az sayıda olan işini iyi yapan ustalardan biri olduğunu ifade eden Yüksel Bakar, "İnsanlar alım gücü olmadıkça usta arıyorlar. Piyasada usta çok ama işini iyi yapan usta sayılıdır ama Allah’a şükür iş yetiştiremiyoruz. Önceki senelere göre bu sene işler iyi” dedi.

Yılların deneyimiyle işini severek yaptığını vurgulayan Bakar, büyük bir dükkana geçme gibi bir planının olmadığını dile getirdi.

09 Mar 2024 - 15:37 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu