Karadeniz Bölgesinin İlk ve Tek Kadın Koro Konseri

Fatsa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Fatsa Belediyesi, Fatsa Dernekler Federasyonu ve Fatsa Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Şef Ferit Yıldız yönetiminde düzenlenen “100. Yıl Manolya Kadın Korosu”nun "Dilimizdeki Ezgiler Türk Halk Müziği" konseri düzenlendi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Karadeniz Bölgesinin İlk ve Tek Kadın Koro Konseri
Haber albümü için resme tıklayın

Fatsa Belediyesi, Fatsa Dernekler Federasyonu ve Fatsa Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen unutulmaz bir etkinlik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Fatsalıları coşturdu. "100. Yıl Manolya Kadın Korosu"nun muhteşem performansıyla renklenen gece, "Dilimizdeki Ezgiler Türk Halk Müziği" temalı konserle taçlandı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, konserin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda etkinliğe katıldıklarını belirterek, "Birbirinden harika eserler ile unutulmaz bir gece yaşamamıza vesile olan başta Şef Ferit Yıldız’a, bütün ses ve saz sanatçılarımızı ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesinin İlk ve Tek Kadın Koro Konseri

Şef Ferit Yıldız yönetimindeki kadın korosunun performansı, izleyicilerden büyük alkış aldı. Türk Halk Müziği'nin en seçkin eserleri, dinleyicilere duygusal anlar yaşattı. Etkinlik, kadınların güçlü seslerini ve müzikteki ustalıklarını sergiledikleri bir platform oldu.

Karadeniz Bölgesinin İlk ve Tek Kadın Koro Konseri

09 Mar 2024 - 10:20 Ordu/ Fatsa- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu