"Başarılı, Lider ve Güçlü Kadınlar Görmek İstiyoruz"

Asanart Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yaptığı basın açıklamasında, kadınlara ithaf edilen bu özel günde şiddet yerine başarıya odaklanmanın önemine vurgu yaptı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Asanart Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle bir basın açıklaması yaparak kadınların önemine vurgu yaptı. Basın açıklamasında, 8 Mart'ın kökenlerine değinilerek, tarihte kadınların yaşadığı mücadelelerin ve kazanımların hatırlanması gerektiği belirtildi. 

Açıklamada, “8 Mart günleri belleklere kazınan şiddet görselleri yerine, kadınlara ithaf edilen bu özel günde kendi alanlarında ilkleri yaşayan Başarılı, Lider ve Güçlü kadınlara ödüller vererek genç kızlarımıza da yeni ufuklar açılmasına öncülük etmek,ülkemizde de şiddet görmüş kadınlar yerine huzurlu, mutlu ve geleceklerinden umutlu kadınlar görmek istiyoruz.” dedi.  

Başarılara Değer Verilmeli

Açıklamada, Türkiye'nin kadın hakları konusunda gerçekleştirdiği önemli adımlara da vurgu yapılarak, kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta eşit haklara sahip olduğu vurgulandı. Kadınların toplumdaki rolünün giderek güçlendiği ve çeşitlendiği belirtilerek, kadınların başarılarına ve liderliklerine değer verilmesi gerektiği vurgulandı.

Asanart Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği " Ordu Altın Kadın Ödülleri"ne dikkat çekilen açıklamada, bu ödüllerin kadınların başarılarına ve ilham veren öykülerine odaklandığı ifade edildi. Ödül töreninin önümüzdeki yıl yapılacak ve başarılı kadınların seçiminde bu yılın ödül alan kadınlarının jüri üyeleri olarak görev alacakları belirtildi. 

"Günümüz Kutlu Olsun"

Son olarak, basın açıklamasında, kadınlara ithaf edilen bu özel günde şiddet görselleri yerine başarı ve umut dolu hikayelere odaklanılması gerektiği ifade edildi. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınların özgürce yaşayabilmesi dileğiyle, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlandı.

08 Mar 2024 - 19:35 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz