“Kadın İnsandır, Biz de İnsanın Oğlu”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı ve İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla program düzenledi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
“Kadın İnsandır, Biz de İnsanın Oğlu”
“Kadın İnsandır, Biz de İnsanın Oğlu”
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı ve İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, 8 Mart Kadınlar Günü sebebiyle kadınlar için bir yemek programı düzenledi.

Aktuğ Otel’de düzenlenen programa, İYİ Parti Ordu İl Başkanı Melikşah Murat Genç, GİK Üyesi ıdvan Yalçın ve il teşkilatı da katıldı.“Kadın İnsandır, Biz de İnsanın Oğlu”

“‘Kadınlarımızı, annelerimizi, hanımlarımızı en güzel tarif eden sözle başlamak istiyorum’ diyen konuşmasına başlayan Başkan Adayı Yılmaz, Neşet Ertaş ‘Kadın insandır, biz de insanın oğluyuz’ diyor. Ben de bu süreci süsleme anlamında peygamber efendimizin ‘Cennet annelerimizin ayakları altındadır’ sözüyle başlıyor, her bir annemizi, her bir kadınımızı canı gönülden tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bize bugün bu mutluluğu, bu heyecanı yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimiz ve gazilerimizle birlikte bize bu vatanı emanet eden bütün ecdadımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

“Kadın İnsandır, Biz de İnsanın Oğlu”

“Yasayla Kadınları Korumak Mümkün olmuyor”

Yılda dört yüz tane faili meçhul kadın cinayetinin olduğu bir ülkede yaşadığımızı belirten Yılmaz,  “Maalesef kadınlarımız yasal olarak bazı teminatlara kavuşmuş olsa dahi ülkemizin bulunmuş olduğu konjonktür ve yaşamış olduğu sıkıntılarımızdan dolayı her zaman yasayla korumak çok da mümkün olmuyor. Ama bu şiara yaklaştığımız zaman olaya biraz daha farklı yaklaşabiliriz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Kadın İnsandır, Biz de İnsanın Oğlu”

Yılmaz, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Bugün bu salona gelen kadınlarımızın, aile olmak üzere yapmış olduğumuz fedakarlığın bilinci içinde, olaylarımızı yaşadığımız sürecin onlar tarafından en üst seviyede hassasiyetle takip edildiğini ve bize nasıl yardımcı olduklarını da görüyorum ve biliyorum. Başta eşim olmak üzere, kar, kış, kıyamet demeden çalışan bütün kadınlarımıza canı gönülden teşekkür ederim. “

Ordu Hayat/Nergis Kobak

08 Mar 2024 - 17:00 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak