Çiçekçilerin 8 Mart Mesaisi 2 Gün Önceden Başladı

Altınordu'da, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde çiçekçilerde yoğun bir hareketlilik yaşanmaya devam ediyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Çiçekçilerin 8 Mart Mesaisi 2 Gün Önceden Başladı
Haber albümü için resme tıklayın

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle Altınordu'da çiçekçilere olan talep yoğunlaştı. Çiçekçi Nafız İlhan, son iki gündür yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirtti. Özellikle karanfilin en çok tercih edilen çiçek olduğunu ifade eden İlhan, üretimin az olması nedeniyle çiçek fiyatlarının yükseldiğini dile getirdi. Karanfilin tanesi 20 lira, gülün tanesi ise 100 liradan satıldığını açıkladı. 

Çiçekçilerin 8 Mart Mesaisi 2 Gün Önceden Başladı

"8 Mart Diğer Özel Günlerden Daha Yoğun Geçiyor" 

İlhan, yoğunluğunun geçmiş yıllara kıyasla arttığını ve özellikle son iki yılda 8 Mart'ın öneminin daha da arttığını belirtti. Kadınlar Günü'nün Sevgililer Günü'ne benzer bir yoğunluğa ulaştığını ifade eden İlhan, kadınların eşlerine, kardeşlerine, annelerine ve iş arkadaşlarına çiçek gönderdiğini belirtti. Bu durumun talebi artırdığını ve işlerinin daha da yoğunlaştığını vurguladı. 

Çiçekçilerin 8 Mart Mesaisi 2 Gün Önceden Başladı

"Kış AYında Fiyatlar Daha da Artıyor"

Çiçekçi İlhan, işlerin yoğunluğundan dolayı bazen yetişmekte zorlandıklarını ve dışarıdan ithal çiçeklerin getirilmesi gerektiğini dile getirdi. Fiyatların talep nedeniyle yüksek olduğunu ifade eden İlhan, özellikle kış aylarında fiyatların daha da arttığını belirtti. 

Özel Haber/ Sibel Yılmaz 

08 Mar 2024 - 16:25 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz