Bakan Giresun’da Açıkladı! Karadeniz’e Hızlı Tren Hattı Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadır Uraloğlu Giresun’da yaptığı açıklamada Ordu dahil tüm Doğu Karadeniz illerinin hızlı demir yoluna kavuşacağını söyledi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordulular ve Karadeniz illerinin yıllardır beklediği hızlı tren hattı için adımlar atılmaya başlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadır Uraloğlu Giresun’da yaptığı açıklamada Ordu dahil tüm Doğu Karadeniz illerinin hızlı demir yoluna kavuşacağını söyledi.

Yüksek hızlı tren ağını tüm Türkiye'de daha da yaygın hale getirdiklerini belirten Uraloğlu, en son Ankara-Sivas Hızlı Tren hattının açılışını yaptıklarını, şimdi de hızlı tren ağını Karadeniz'e ulaştıracak projelere başladıklarını açıkladı.

Kırıkkale-Çorum-Samsun Hızlı Tren Hattı ile Samsun'a hızlı tren getireceklerinin altını çizen Uraloğlu, “120 kilometrelik Kırıkkale-Çorum arasının ihalesini bu yıl yapacağız. Sonrasında 509 kilometre uzunluğundaki Samsun-Sarp Demiryolu projesini hayata geçireceğiz. İnşallah bu yıl içerisinde bu hattın da etüt proje çalışmalarını başlatacağız. Bu projemiz hayata geçtiğinde Giresun’la birlikte tüm Doğu Karadeniz Bölgesi illerini demiryolu ile tanıştırmış olacağız” dedi.

Bakan Giresun’da Açıkladı! Karadeniz’e Hızlı Tren Hattı Geliyor

08 Mar 2024 - 13:45 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu