Ordu'da Hava Durumu (8 Mart 2024)

Bugün Ordu’da hava nasıl olacak? Detayları sizler için derledik. İşte 8 Mart 2024 Ordu hava durumu…

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Bugünün hava durumu raporuna göre, Cuma günü boyunca değişken bulutluluk hakim olacak.

Sabah saatlerinden itibaren başlayan bulutluluk, gün boyunca etkisini sürdürecek gibi görünüyor. Saat 09.00'dan 12.00'ye kadar devam eden dönemde sıcaklık 10 derece olarak ölçülürken, hissedilen sıcaklık da aynı seviyede. Nem oranı %78 ve rüzgar hızı ortalama 11 km/sa olarak kaydedildi.

Öğle saatlerine doğru da benzer bir hava durumu bekleniyor; bulutlu bir gökyüzü, 10 derecelik sıcaklık ve %82 nem oranıyla devam ediyor. Rüzgar hızında hafif bir artış gözlemleniyor, maksimum rüzgar hızı 21 km/sa olarak ölçüldü.

Öğleden sonraki saatlerde de durum pek değişmiyor, bulutluluk devam ediyor ve sıcaklık 9 derece seviyesinde seyrediyor. Akşam saatlerine yaklaştıkça nem oranı artıyor ve rüzgar hızı düşüyor. 21.00'den 24.00'e kadar olan süreçte de benzer bir tablo hakim; bulutlu bir hava, 9 derece sıcaklık ve %92 nem oranı. Rüzgar ise hafif esintilerle hissediliyor, ortalama 2 km/sa hızla esiyor. Bu durumda hava durumu değişkenlik gösterse de, vatandaşların dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması önem taşıyor. 

08 Mar 2024 - 11:06 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz