Koyunculu'da Yeni Bir Köy Yaşam Merkezi Hizmete Açıldı

Ordu’nun mahallelerine geçen sene yapımına başlanan Köy Yaşam Merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Aybastı ilçesi Koyunculu Mahallesi’ne yapılan Köy Yaşam Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı Koyunculu Mahallesi'nde geçen sene başlanan Köy Yaşam Merkezi projesi hayata geçirildi.

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan'ın liderliğinde gerçekleştirilen açılış töreni, mahalle muhtarının düzenlediği davet etkinliği ile gerçekleşti.

Kültür mirasının korunması ve nesillere aktarılması amacıyla yapılan köy okullarının yeniden hayata geçirilmesi hedefiyle başlatılan proje, Milli Eğitim, Belediye ve AYKADER ortaklığında gerçekleştirildi. Koyunculu Köy Yaşam Merkezi'nin onarımı ve tadilatı tamamlanarak hizmete açıldı.

Açılışla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Geçtan, "Köy Yaşam Merkezimiz, kültür mirasımızı yaşatma ve gelecek nesillere aktarma yolunda önemli bir adımı temsil ediyor. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle, projenin hayata geçirilmesinde büyük katkıları olan önceki Dönem Milli Eğitim Bakanımız ve Ordu Milletvekilimiz Mahmut Özer'e şahsım ve Aybastılı hemşehrilerim adına teşekkür ederim. Hemşehrilerimize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

03 Mar 2024 - 13:59 - Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu