Ankara Fatsalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden 'Şehitler Destanı' Oratoryosu

Ankara Fatsalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ordulu Şef Cemalettin Kalender yönetiminde Türk Halk Müziği Korosu ile ‘Şehitler Destanı’ isimli orotoryo gerçekleştirilecek.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ankara Fatsalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği öncülüğünde, Türk Halk Müziği'nin eşsiz ezgileriyle bezeli "Şehitler Destanı" isimli oratoryo, 6 Mart Çarşamba günü Ankara'nın Altındağ ilçesinde hayat bulacak. Gösteri, saat 19.00'da Gençlik Parkı'nda bulunan Necip Fazıl Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ordulu Şef Cemalettin Kalender'in yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu, etkileyici performanslarıyla izleyenlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Koronun başarılı koristleri arasında Adem Zeren, Basri Bayraktaroğlu, Emine Kılıç, Ertan Güzelhan, Filiz Kırcan, İsmail Özen, Kaymak Yıldıztekin, Kıymet Ünver, Mustafa Güney, Nazan Kırbaş, Necmi Başkurt, Nuray Akıncı, Ömer Şengül, Remziye Güzelcan, Sedef Tekeli, Selma Yaran, Sezai Agay, Suzan Duyar, Tülin Alpat, Yaşar Yaran ve Yıldız Başkurt yer alıyor.

Eşsiz müzikal deneyimin yanı sıra, sahnedeki güçlü seslerin yanı sıra birbirinden yetenekli müzisyenlerden oluşan bir orkestra da yer alacak. Orkestra şu isimlerden oluşacak: Metin Altun bağlamada, Mustafa Karakuş kemanede, Kubilay Alemdar klavyede, Yücel Erbasan kavalda, A. Özgür Şarman kanunda, Caner Özcan perküsyonda ve Suat Kuş ise davulda yer alacak.

03 Mar 2024 - 12:51 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu