"İsrail, Cumhur İttifakının Gizli Ortağıdır!"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM'de yaptığı açıklamada İsrail'in Cumhur İttifakı'nın gizli ortağı olduğunu iddia etti. Adıgüzel, İsrail'in Gazze'deki insanlık dışı saldırılarını sert bir dille eleştirerek uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı açıklamada, İsrail'in Cumhur İttifakının gizli ortağı olduğunu iddia etti.

Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, İsrail'e lojistik destek sağlayanların Gazze'deki vahşetin ortaklarından birisi olduğunu belirterek, uluslararası toplumu bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Milletvekili Mustafa Adıgüzel, açıklamasında Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, İsrail'in sivil halka yönelik saldırılarını sert bir dille eleştirdi.

Gazze'de ölümün kol gezdiğini ifade eden Adıgüzel, karadan ve havadan ölüm yağdığını, ölenlerin sayısının 30 bini aştığını ve bunların arasında en az 13 bin çocuk ile 9 bin kadının bulunduğunu belirtti.

Adıgüzel, İsrail'in Gazze'deki insanlık dışı saldırılarını örneklerle destekleyerek, Nablusi Kavşağı'nda gıda yardımı için izdiham halinde biriken Filistinlilere yapılan saldırıyı eleştirdi. Sadece bu saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 112'ye, yaralı sayısının ise 760'ya ulaştığını dile getirdi.

Adıgüzel, İsrail'in Gazze'deki vahşetini durdurmak için uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırırken, Türkiye'de de hükümetin İsrail ile olan ticaret ilişkilerini sorguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetini Gazze katliamının ortağı olmakla suçlayan Adıgüzel, Ticaretin bile kutsalı, kuralı, ahlakı olan savaşın içinde olmayanların bu ticareti sorgulaması gerektiğini vurguladı.

01 Mar 2024 - 20:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu