Tüp Yerine Soba: Eskiye Döndüler!

Gelen zamların tüp satışlarını olumsuz etkilediğini söyleyen Fidangör Ticaret İşletme Sahibi Orçun Cabbar, köylerde yaşayan emekli kesimin artık tüp alamayıp yerine soba kullandıklarını açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Tüpe gelen zamları değerlendiren Fidangör Ticaret İşletme Sahibi Orçun Cabbar, vatandaşların alım gücünün düştüğünü ve tüp satışlarının da azaldığını vurguladı.

“Tüpe Gelen Zamlardan Etkileniyoruz”

Tüpe gelen zamlardan kendilerinin de etkilendiğini söyleyen Cabbar, “Geçen hafta tüpe gelen zamla beraber bir tüp 675 TL tutuyor. Bir tüpün dayanması kullanıma bağlıdır. Ortalama 45 gün civarında götürür. Zamlardan çok fazla etkileniyoruz” ifadelerini kullandı.

“Vatandaş Artık Sobaya Döndü”

Emekli kesimin artık daha tüp alamadığını vurgulayan Cabbbar, “Emeklilerin alamadığı maaştan dolayı yan 10 Bin liralık maaş yetmediğinden dolayı emekliler de artık daha tüp alamıyorlar. Köylerde sattığım müşteri kitlesi genelde emekli kesim. Emekli kısmı olduğu için de önceden ayda iki tüp verdiğim kişi belki ayda bir tüp bile almıyor. Herkes balkonunda ya da evin içindeki sobada tenceresini kaynatmanın peşinde” diyerek açıkladı.

“Tüp Satışları Durgun”

Piyasayı aslında emekli döndürdüğü için emeklinin de maaşı tüpe yetmiyor. Bundan dolayı da tüp satışları geçen kışa göre hissedilir derecede durgun. Yine şehir merkezinde de doğalgaz bizi etkilediği için biz de satışlarımızı su satarak dengelemeye çalışıyoruz. Zaten kazancımız az ve LPG’ye gelen zam ya da indirim de direk bize de yansıyor” dedi.

Özel Haber: Soner Özdemir

01 Mar 2024 - 17:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir