Pota Heyecanı Sona Erdi: Dereceye Girenler Ödüllendirildi

3X3 Yıldızlar Kız ve Erkek Basketbol müsabakaları, Altınordu Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen heyecan verici maçlarla noktalandı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

3X3 Yıldızlar Kız ve Erkek Basketbol müsabakaları, Altınordu Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen karşılaşmalarla sona erdi. Okul Sporları faaliyet programının bir parçası olan bu müsabakalarda, genç basketbolcular yeteneklerini sergiledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar 3x3 Grup Müsabakaları ise 03-05 Nisan 2024 tarihleri arasında 8 İl Merkezinde yapılacak. Bu grup müsabakalarından biri de Ordu'da gerçekleşecek.

Grup müsabakalarını başarıyla tamamlayan sporcular, 06-10 Mayıs 2024 tarihlerinde Mardin'de yapılacak Türkiye Finallerine katılma hakkı kazanacaklar.

Yıldızlar Kategorisinde Kızlarda birinciliği Ünye Atatürk Ortaokulu, ikinciliği Altınordu Proje İmam Hatip Ortaokulu kazanırken; Erkeklerde birinci olan Ünye Meçhul Asker Ortaokulu, ikinciliği Altınordu Bahçeşehir Ortaokulu ve üçüncülüğü Fatsa Bahçeşehir Ortaokulu elde etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, dereceye giren okulları tebrik ederek, Ordu'nun ev sahipliğinde düzenlenecek grup müsabakalarında başarılar diledi. 

01 Mar 2024 - 17:05 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Sibel Yılmaz