Eğitim Sertifikası Töreni Düzenlendi

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı'nın düzenlediği Yenidoğan Canlandırma / Neonatal Resüsitasyon Programı (NRP) Eğitimi sertifika töreni büyük bir katılımla gerçekleşti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Eğitim Sertifikası Töreni Düzenlendi
Eğitim Sertifikası Töreni Düzenlendi
Haber albümü için resme tıklayın

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı'nın koordinasyonunda düzenlenen Yenidoğan Canlandırma / Neonatal Resüsitasyon Programı (NRP) Eğitimi sertifika töreni gerçekleştirildi. Törene Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Emrah Çelenk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Özerhan Özer, Destek Hizmetleri Başkanı Ömer Tok, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları Uzm.Dr. Volkan Karabacak ve Dr. Adnan Sert gibi önemli isimler katıldı.

NRP eğitimi, üniversite, kamu ve özel hastanelerden 50 sağlık personelinin katılımıyla gerçekleştirildi. Eğitim, Tokat ve Samsun'dan gelen NRP eğitimcileriyle 28-29 Şubat 1 Mart 2024 tarihlerinde yapıldı.

Eğitim Sertifikası Töreni Düzenlendi

Yenidoğanlarda solunum sıkıntısının bir sorun olarak devam ettiği ve bu durumun özellikle özel bir yenidoğan deneyimi olmayan kurumlarda yenidoğan canlandırma gereksinimi doğurduğu belirtildi. Solunum sıkıntısı ile doğan bir bebeğe yapılan girişimlerin sonuçlarının, yaşamın niteliğini doğrudan etkilediği ve tüm bir yaşam boyunca sürecek sonuçlar doğurduğu vurgulandı.Eğitim Sertifikası Töreni Düzenlendi

1998 yılından bu yana yürütülen Yenidoğan Canlandırma/Neonatal Resüsitasyon Programı'nın, solunum sıkıntısına bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla hayati önem taşıdığı ifade edildi. Program kapsamında doğum salonlarında çalışan ve yenidoğana yönelik girişimlerde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatıldığı belirtildi.

Katılımcılara eğitim sonunda sertifikaları takdim edilirken, özverili çalışmalarından dolayı çalışma arkadaşlarına teşekkür edildi. 

Eğitim Sertifikası Töreni Düzenlendi

01 Mar 2024 - 20:00 Ordu/ Ordu- Sağlık

Mahreç  Sibel Yılmaz