Çambaşı Yaylası Kayak Merkezinde Durgunluk Var

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, Çambaşı Kayak Merkezi'ne gelecek olan ziyaretçilere de engel oldu.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri

Ordu’da geçen sömestr tatilinde 40 binden fazla kişiyi ağırlayan Çambaşı Kayak Merkezi'nde, bu yıl yeterli kar yağmadığı için sessizlik hakim.

Türkiye'nin gözde kayak merkezleri arasında gösterilen Ordu’nun Kabadüz ilçesinde bulunan Çambaşı Kayak Merkezi'nde, pistler beyaz örtüyle kaplanmadığı için sezon geç açıldı.

Normalde en genç Aralık ayında açılması beklenen kayak sezonu karın geç yağmasından dolayı 15 Ocak’tan sonra başladı.

Sömestr tatili döneminde önemli bir kar yağışı alan Çambaşı Kayak Merkezi, o dönemde sadece 15 günde 40 bin kişiye ev sahipliği yapmıştı.

Ancak sonrasında Şubat ayında kar yağmaması sonucunda kar kalınlığı oluşmadı ve kayak merkezine olan ilgi azaldı.

"Kar Olmayınca İlgi Azalıyor" 

Çambaşı Kayak Merkezi İşletme Müdürü Muzaffer Topal, “Kayak tesisimizde çalışmalar güzel gidiyor ama kar yağışları durduğu için biraz sakin geçiyor. Pistlerimizin bazı bölümleri açık, kayak yapılabiliyor. Kızak bölümü kısmi olarak açık. Gelen müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Kar olmayınca kayak merkezine ilgi azalıyor. Kar olduğu zaman çok hareketli oluyor.” dedi.

"Bu Sezon Çabuk Bitti"

15 tatil döneminde ilginin güzel olduğunu aktaran Muzaffer Topal, “Sömestr karne tatili mükemmel geçti. Hem kar iyi yağmıştı, hem de gelen talepte çok yüksekti. Doluluk oranımız çok iyiydi. Zaten sezon Ocak’tan sonra başlamıştı. Şubat’ın sonundayız bitti diyebiliriz. Bu sene sezon çabuk bitti. Kış sporu olduğu için kara bağlı oluyor.” diye konuştu.

Mart ayında kar yağması durumunda sezonun son kez yeniden hareketlenebileceğini aktaran Topal, sonrasında ise sezonun sona ereceğini dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul ( Özel Haber

01 Mar 2024 - 16:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul