Şehit Temel Arslan’ın Ailesine “Şehadet Belgesi” Verildi

Ordu Valisi Muammer Erol, Somali'de görevliyken Covid-19 nedeniyle vefat eden Şehit Müteveffa Sağ. Astsubay Kıdemli Başçavuş Temel Arslan'ın ailesine Şehadet Belgesi'ni takdim etti. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu'nun imzasıyla gönderilen belgede, Arslan'ın görevi sırasında hastalanarak vefat ettiği belirtildi. Takdim ziyaretinde ilgili yetkililer de hazır bulundu.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Şehit Temel Arslan’ın Ailesine “Şehadet Belgesi” Verildi
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Valisi Muammer Erol, 5 Nisan 2021 tarihinde görevli olarak gittiği Somali’de Covid-19 hastalığına yakalanarak tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesinde hayatını kaybeden Şehit Müteveffa Sağ. Astsubay Kıdemli Başçavuş Temel Arslan’ın ailesine ' Şehadet Belgesi'ni takdim etti.

58 yaşındaki Şehit Müteveffa Sağ. Astsubay Kıdemli Başçavuş Temel Arslan’ın kardeşi Hayri Arslan’a Kara Kuvvetleri Komutanlığınca gönderilen 'Şahadet Belgesi' ve 'Hizmet Anısı'nı takdim eden Vali Muammer Erol, aileye başsağlığı ve sabır dileğinde bulunarak, şehidimize Allahtan rahmet diledi ve “Bizler her zaman sizlerin yanındayız” dedi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu imzasıyla gönderilen Şehadet Belgesinde, “Yurt dışı geçici görev kapsamında, Somali Türk Görev Kuvveti Milli Destek Birliğinde görev yapmaktayken rahatsızlanmış, sevk edildiği Ankara Şehir Hastanesinde yapılan tüm tedavilere rağmen kurtarılamayarak 5 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kutsal askerlik mesleğini yaparken görevi başında şehit düşen Kara Kuvvetlerinin değerli mensubu Sağ. Astsubay Kıdemli Başçavuş Temel Arslan’ın manevi hatırası daima canlı tutulacak ve sonsuza kadar yaşatılacaktır” görüşlerine yer verildi.

“Şehadet Belgesi” takdim ziyaretinde, Şehit Müteveffa Sağ. Astsubay Kıdemli Başçavuş Temel Arslan için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

'Şehadet Belgesi' takdim ziyaretinde, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Per. Asb. Kd. Bşçvş. Gökhan Ayhan da hazır bulundu.

Şehit Temel Arslan’ın Ailesine “Şehadet Belgesi” Verildi

29 Şub 2024 - 17:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu