Emekliler Çaresiz: Bir Kilo Kıyma Bile Lüks!

Emekliler Platformu Ordu İl Temsilcisi Selami Akarsu, emeklilerin yaşadığı ekonomik zorluklara dikkat çekerek, emeklilerin bir kilo kıyma dahi alamaz duruma geldiğini açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Emekliler Çaresiz: Bir Kilo Kıyma Bile Lüks!
Emekliler Çaresiz: Bir Kilo Kıyma Bile Lüks!
Haber albümü için resme tıklayın

Geçmişte yaptıkları demeçlerin gerçekleşmediğini ve emeklilerin sorunlarının halen gündemde olduğunu ifade eden Akarsu, Emekliler Platformu Ordu İl Temsilcisi Selami Akarsu, Cumhurbaşkanı'nın dün akşam emeklilerin durumunu gündeme getirmesinin sorunun halen çözülmediğini göstergesi olduğunun altını çizdi. Akarsu, emekli maaşının sadece kira ödeyebildiğini bir kilo kıyma alacak para kalmadığını sözlerine ekledi.

“Emekli Maaşları Konusunda Köklü Çözüm”

Akarsu, "Emeklilerin maaşları konusunda köklü bir çözüm bulunmalı. Geçici çözümler yerine, emeklilerin ne alacağını bilmesi gerekiyor. Bugünkü ekonomik koşullarda emeklilerin geçinmesi mümkün değil" dedi. Emeklilerin maaşlarının enflasyon karşısında yetersiz kaldığını vurgulayan Akarsu, altı ayda bir veya yılda bir yapılacak zam sürecinin yetersiz olduğunu belirtti.

Emekliler Çaresiz: Bir Kilo Kıyma Bile Lüks!

“Sadece Kira Ödenebiliyor”

Emekli maaşıyla geçinmenin mümkün olmadığını söyleyen Akarsu, “10 Bin lira maaşla bugün sadece kira ödenebiliyor. İşte bir bakıyorsun kıyma 500-600 lira. Yani emekli maaşıyla kirayı ödese bir kilo kıyma dahi alamıyor. Bu paralarla geçinmek mümkün değil” diyerek çözüm istedi.

“Seçimden Çok Emeklilerin Maaşı Konuşuluyor”

Türkiye'nin gündeminde seçimlerin olduğunu ancak emeklilerin maaşlarının daha çok konuşulduğunu aktaran Akarsu, "Yirmi milyon civarında bir emekli nüfusunun olduğunu unutmamalıyız. Emeklilerin en azından asgari ücret kadar bir gelire sahip olması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Emekliler Çaresiz: Bir Kilo Kıyma Bile Lüks!

“Emekli Maaşına Köklü Bir Çözüm”

Akarsu, emeklilere yönelik yapılacak zammın köklü olması gerektiğini ve emeklilerin maaşlarını aldıklarında sosyal bir yaşantı sürdürebilmeleri gerektiğini ifade etti. "Emekliler, maaşlarıyla rahat bir yaşam sürdürmeli. Cumhurbaşkanımızın ve yetkililerin bu konuya ciddi şekilde eğilmesini umuyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Emeklilerin durumu, ekonomik sıkıntılar ve maaş artışları konusunda yetkililerin atacağı adımlar merakla bekleniyor.

Özel Haber: Soner Özdemir

29 Şub 2024 - 16:45 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir