"Tehdit Dilini Şiddetle Kınıyorum!"

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in kamu yöneticilerinin ziyaretlerini siyasi olarak kullanmasını eleştirdi.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir belediye Başkanı Hilmi Güler'in, kamu yöneticilerini siyasi amaçlarla ziyaret edildiğini vurgulayan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, bu durumu sert dille eleştirdi. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde seçmeni adeta tehdit ettiğini öne süren Enginyurt, “Bu tehdit dilini nefretle, şiddetle kınıyorum.” dedi.

"Tehdit Ediyorsunuz" 

Başkan Güler’in Ordu Defterdarlığı yöneticilerinin Vergi Haftası nedeniyle yaptığı ziyaretin fotoğrafını paylaşarak siyasi amaçlı tehditkar bir dil ile seçmene mesaj göndermesini eleştiren Enginyurt, şunları kaydetti; “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Parti’li Hilmi Güler, seçim çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Bu fotoğrafı paylaşmış ve talimatı vermiş; ‘Merkezi hükümetle belediyeler işbirliği içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Hayırdır Hilmi Güler, iş adamlarını, esnafı, defterdarı, vergi dairesi müdürlerini göstererek tehdit mi ediyorsun? Yani şunu mu diyorsun, tıpkı Recep Tayyip Erdoğan gibi ‘Bize oy vermezseniz, hesap sorarız.

Bu tehdit dilini nefretle, şiddetle kınıyorum. O daire müdürlerine yazık. İnsanları siyasetinize alet ediyorsunuz. Devleti ayaklar altına aldınız. Bir de utanmadan yazmış, ‘Sirk cambazlarına karşı mücadelemiz devam edecek.’ Kim bu sirk cambazı? Dün beraber yürüdüğünü bu yollarda, beraber ıslandığınız yağan yağmurda diye birlik olduğunuz kendi arkadaşlarınıza hakaret ediyorsunuz. Sirk cambazı dediğin Enver Yılmaz, düne kadar AK Parti’liydi, sizinle yol yürüyordu. Bugün çıktınız, sırf siyaset adına devleti kullanarak, iş dünyasını, esnafı tehdit ediyorsunuz. Demokrat Parti olarak bu tehditlerinize karşı dik duracağız, durmaya devam edeceğiz.”

Enginyurt son olarak Ordululara seslenerek, Demokrat Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serhat Çelebioğlu ve Altınordu Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Koç ve diğer ilçe belediye başkan adaylarına destek istedi.

 

29 Şub 2024 - 19:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu