“Kayıt Dışıyla Mücadele Edilmeli!”

Vergi Haftası başlangıcında vergi bilincine dikkat çeken TÜRMOB Disiplin Kurulu Sekreteri Bahadır Baş, kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Mustafa Özdoğru
Mustafa Özdoğru Tüm Haberleri

Vergi Haftası nedeniyle bir açıklama yapan TÜRMOB Disiplin Kurulu Sekreteri Bahadır Baş, vergi mükelleflerinin beyan, ödeme ve diğer yükümlülüklerinin zamanında yerine gelmesi açısından Mali Müşavirlerin rolünün büyük olduğunu hatırlatarak, şunları ifade etti;

Kamu Çıkarı Gözetilmeli

“Meslek mensupları sundukları hizmetleri ile kamu çıkarının ve kamu güvenliğinin korunması için özveri ile çalışmakta, vergilerin tarih ve tahakkuk ettirilmesi yönünden vatandaşları, vergi mükelleflerini bilgilendirmekte, bilinçlendirmekte, beyanlarını yapmakta ve devletimizin ana gelir kaynağının oluşmasında çok büyük bir katkı sunmaktadır.

86 Milyonun Sorumluluğu

Meslek mensupları beyannameleri hazırlarken 86 milyon vatandaşımızın sorumluluğunu hissediyor bu bilinçle beyannameleri hazırlıyor. 125 bini aşan serbest muhasebeci mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler, mali idarenin en büyük destekçisidir.

Görüş ve Önerileri Dinlemeliyiz

Vergi gelirlerimizi artırmak için adil ve etkin bir vergi sistemi kurmalıyız. Tarafların görüş ve önerilerini dinlemeliyiz. Bunun için birlikte hareket etmek, vergisel hedeflere ulaşmada ülkemizi başarıya götürecek temel yoldur.

35’nci Vergi haftasının; Maliye Teşkilatında, Meslek Mensuplarımızda, Mükelleflerimize de ve Tüm Vatandaşlarımızda, kayıt dışı ekonomi ile mücadele eden yeni bir vergi bilinci oluşturmasını temenni ediyorum.”

Vergi Haftası, her yıl 26 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanıyor.

Mustafa Özdoğru/ Ordu Hayat

27 Şub 2024 - 10:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Mustafa Özdoğru