"Adım Adım Trafiği Öğreniyoruz"

Ordu'nun Ulubey İlçesi'nde Jandarma ekipleri, Şehit Mithat Eren İlk/Ortaokulu'nda öğrencilere trafik eğitimi veriyor. Özellikle fiziki yapıları nedeniyle trafik kurallarına uyum sağlaması zor olan öğrencilere destek amaçlanıyor. 26 Şubat 2024'te gerçekleştirilen eğitimde, "Adım Adım Trafiği Öğreniyorum, Her Adımda ve Her Basamakta Trafik Var" sloganıyla öğrencilere yaklaşıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
"Adım Adım Trafiği Öğreniyoruz"
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu'nun Ulubey İlçesi'nde, trafik güvenliği konusunda önemli bir adım atıldı. Jandarma ekipleri, Yukarıkızılen Mahallesi'nde bulunan Şehit Mithat Eren İlk/Ortaokulu'nda öğrencilere yönelik trafik eğitimlerini sürdürüyor.

Jandarma yetkililerinden alınan bilgilere göre, özellikle fiziki yapıları nedeniyle trafik kurallarına uyum sağlaması daha zor olan ve daha korunmasız yol kullanıcılarından olan öğrencilere destek olmak amacıyla bu eğitimler düzenleniyor.

26 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen eğitimde, öğrencilere "Adım Adım Trafiği Öğreniyorum, Her Adımda ve Her Basamakta Trafik Var" sloganlarıyla yaklaşıldı.

Okulun ortak kullanım alanı içerisinde, öğrencilerin sıkça kullandığı merdivenlerin ön yüzüne, basit, anlaşılır ve devamlılık arz edecek şekilde eğitici materyaller yerleştirildi.

Bu materyaller aracılığıyla öğrencilere trafik kuralları öğretilirken, onların trafikte daha bilinçli ve dikkatli olmaları hedefleniyor. Jandarma ekipleri, bu tür eğitimlerle çocukların güvenli bir şekilde trafikte hareket etmelerini sağlamayı amaçlıyor.

26 Şub 2024 - 16:56 Ordu/ Ulubey- Eğitim

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu