Ordu'dan Dünyaya Nitelikli Üretim

Ordu'nun ekonomisine önemli katkılar sunan Evrosan Makine'nin ihracatı 36 kişilik ekibe ekmek kapısı oluyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Ordu'dan Dünyaya Nitelikli Üretim
Haber albümü için resme tıklayın

Evrosan Makine, Ordu Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Ordu'nun önde gelen firmalarından Evrosan Makine, sadece iç pazarda değil, aynı zamanda uluslararası alanda da önemli bir konumda yer alıyor.  Ordu'nun ekonomisine önemli katkılar sunan Evrosan Makine'nin ihracatı 36 kişilik ekibe ekmek kapısı oldu. Yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda genç girişimci Mert Akbulut, firmanın makine ihracatıyla şehrin ekonomisine destek olduğunu belirtti. 

90'lı Yıllardan Bu Yana Faliyette 

Evrosan Makine'nin kuruluş sürecini ve faaliyetlerini anlatan Akbulut, 90'lı yılların başlarından bu yana gıda ve makine sektöründe uzmanlaşmış üç kurucu ortak tarafından 2011 yılında kurulduğunu ifade etti. Ordu Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren firma, kuruyemiş kavurma makineleri başta olmak üzere tuzlama, kıyma, eleme, seçme bandı, püre makineleri gibi yüksek kaliteli makinelerin üretimini gerçekleştiriyor.  

Üretimin Yüzde 80'i İhracat

Evrosan Makine'nin uluslararası alanda da etkin olduğunu vurgulayan Akbulut, şirketin 13 yılda 5 kıtada 29 ülkeye 200'e yakın makine ve ekipman ihracatı gerçekleştirdiğini belirtti. Ayrıca, firmanın yıllık üretiminin %80'ini ihracatın oluşturduğuna dikkat çekti.

Ar-Ge, inovasyon, dijitalleşme ve yapay zeka gibi teknolojik alanlara verdikleri önemi vurgulayan Akbulut, firmanın sürekli olarak yenilikçi projeler geliştirdiğini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedeflediğini ifade etti. Bu doğrultuda, geleneksel üretim yöntemlerini modern teknolojiyle birleştirerek nitelikli üretimi önemsediklerini belirtti.  

Ordu'dan Dünyaya Nitelikli Üretim

"Nitelikli üretim Önemli"

Evrosan Makine'nin vizyonunundan bahseden Mert Akbulut, Anadolu'nun her köşesinden İstanbul'a kadar olan geniş bir yelpazedeki müşterilere hizmet vermenin, nitelikli üretimin ülkenin tek çıkar yolu olduğunu düşündüklerini vurguladı.

Evrosan Makine'nin Ar-Ge çalışmalarına daha fazla dikkat çekilmesi gerektiğini belirten Akbulut, şirketin teknolojik yeniliklere verdiği önemin altını çizerek, bu alandaki yatırımlarının devam edeceğini belirtti. 

Özel Haber/ Sibel Yılmaz

26 Şub 2024 - 16:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz