Aybastı, Bilim ve Eğitim Alanında Önemli Adımlarla Aydınlanıyor

Aybastı'da düzenlenen TÜBİTAK Bilim Söyleşileri'ne Dr. Firdevs İclal Karataş Aydın ve Dr. Hakan Sipahi konuşmacı olarak katıldı. Etkinlik, gençlerin kariyer seçimlerine ışık tuttu ve öğrencilerin geleceğe dair heyecanlarını artırdı. Programa, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu gibi önemli isimler de katıldı ve bilime ve eğitime verdikleri önemi vurguladılar.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Söyleşileri, Aybastı’da devam ediyor. Dr. Öğr. Üyesi Firdevs İclal Karataş Aydın ve Dr. Öğr. Üyesi Hakan Sipahi'nin konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, öğrencilerin zihinlerinde yeni ufuklar açtı.

Girişimcilik ve STEAM alanlarındaki uygulamaların ele alındığı söyleşiler, gençlerin kariyer seçimlerine ışık tuttu. Dr. Karataş Aydın ve Dr. Sipahi'nin deneyim dolu sunumları, öğrencilerin geleceğe dair heyecanlarını artırdı ve onlara ilham verdi.

Programa, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu gibi önemli isimler de katıldı. Beytullah Geçtan ve Hasan Acu, konuklara teşekkür plaketleri ve çiçekler takdim ederek, bilime ve eğitime verdikleri önemi bir kez daha vurguladılar.

24 Şub 2024 - 09:40 Ordu/ Aybasti- Eğitim

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu