Estetik Görünüm Elde Edilecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Perşembe, Kumru ve Gürgentepe ilçelerinde cephe iyileştirme çalışmalarına devam ediyor.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Altınordu ve Ulubey ilçelerinin ardından Perşembe, Kumru ve Gürgentepe ilçelerinde cephe iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, çalışmalar kapsamında Perşembe ilçesinde 23 bina ve 29 cephe, Kumru’da 123 bina, Gürgentepe’de ise 13 bina ve 16 cephe sağlıklı bir görünüm kazanacak.

1. Etap Çalışmasında Yapılacaklar;

Perşembe ilçesinde cephe iyileştirme projesi 1.etap çalışmaları kapsamında 23 bina ve 29 cephe sağlıklı bir görünüme kavuşturulacak.

İlçede iskele kurulumu yaparak çalışmalara başlayan ekipler, çalışmalar kapsamında binaları mantolama ardından belirlenen renge boyayacak. Pencere denizlik, harpuşta ve balkon korkuluklarının tamiri yapılacak. Ticari alanlarda mevcut kepenklerin onarımı yapılarak, yeni tabela ve tenteler yerleştirilecek. Yağmur iniş boruları ve olukları yenilenecek ve antenler merkezi sistemde toplanarak estetik bir görünüm elde edilecek. 

Estetik Görünüm Elde Edilecek

İlçenin Silüeti Değişecek

Kumru’da da çalışmalar başladı. Ekipler ilçede bulunan 123 binada cephe iyileştirme çalışması yaparak, ilçenin silüetini değiştirecek.

Seçim Sonrası

Gürgentepe cephe iyileştirme projesi kapsamında ise 13 binanın 16 cephesi modern bir görünüm kazanacak. Ekipler ilçedeki çalışmalara ise hava koşulları nedeniyle mart ayında başlamayı planlıyor.  

23 Şub 2024 - 16:32 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Burak Yıldız