Fındık İlanda: Canlı Fındığa Özel Fiyat!

2024 yılında yükselişe geçen fındık fiyatları yükselmeye devam ederken bu sefer de kimi tüccarlar, “Canlı fındığı olanlara özel fiyat verilir” şeklinde ilana vermeye başladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Her sene düşük fiyatlara giden fındığın fiyatı, bu sene yaşanan rekolte kayıplarından ve talebin fazla olmasından kaynaklı yükselmeye devam ediyor. Son yıllardır yüzü gülmeyen fındık üreticilerinin de yüzü gülmeye başladı.

Tüccarlar ve Fiskobirlik Yarışta

Karadeniz’de Ordu ve Giresun başta olmak üzere birçok fındık üreticisinin yakından takip ettiği fındık fiyatları da son günlerde talebin fazla olmasından dolayı hızlı bir yükselişe geçti. Üreticinin elinde kalan fındıklar için tüccarlar yarış yaparken bu yarışa Fiskobirlik de dahil olarak fındık alım fiyatlarını haftalık yükseltmeye başladı.

Fındık İlanda: Canlı Fındığa Özel Fiyat!

Fiyat Kaç Olursa Satarsınız?”

Tüccarların fındık alım mücadelesinde son olarak da komşu Giresun Görele İlçesi’den Aycı Gıda da sosyal medya üzerinden ilan açarak, “Fındık alış 125 TL. Acil 100 ton fındığa ihtiyaç var. Talep topluyoruz. Canlı fındığı olanlara özel fiyat verilir. Fiyat kaç olursa satarsınız” diyerek paylaştı.

“Fındık Değerini Buluyor”

Giresun’da fındık piyasasının daha yüksek olduğunu belirten Aycı Gıda İşletme Sahibi İshak Aycı, üreticilerin halen ellerinde fındık bulunduğunu söyleyerek fındığın gerçek değerini bulduğunu söyledi.

Özel Haber: Soner Özdemir

23 Şub 2024 - 16:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir