Atatürk'e Hakaret Edenlere Suç Duyurusunda Bulundular

Eğitim İş Sendikası, Ulu Önder mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Şevki Yılmaz'dan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı görevlisi Halil Konakçı hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Atatürk'e Hakaret Edenlere Suç Duyurusunda Bulundular
Haber albümü için resme tıklayın

GÜN GELİR DEVRAN DÖNER, HERKES YAPTIĞININ BEDELİNİ ÖDER!

Eğitim-İş Sendikası Ordu Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Mustafa Kemal ATATÜRK'e hakaret eden 20.dönem milletvekili Şevki Yılmaz ile Diyanet İşleri Başkanlığı görevlisi Halil Konakçı hakkında suç duyurusunda bulundu.

22 Şubat 2024 tarihinde Ordu Adliyesine giderek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan sendika yönetim kurulu ve üyeleri dilekçelerinde şu açıklamalara yer verdi; 

Atatürk'e Hakaret Edenlere Suç Duyurusunda Bulundular

17 Şubat 2024 tarihinde Sultan 2. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu olduğu iddia edilen kişilerin düğününde bir konuşma yapan ve sözde “Dua eden” şüpheli Şevki Yılmaz, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve ülkenin kurtuluş mücadelesini vermiş Gazi Meclisimiz ile devrim kadrolarına hakaret etmiştir. Salonda bulunanların da topluca “Amin” diyerek bu hakaretlere iştirak ettiği görüntüler medyaya yansımış, netice olarak da toplumda infial yaratmıştır.

Atatürk'e Hakaret Edenlere Suç Duyurusunda Bulundular

Şüphelilerin kamuoyuna yansıyan iki farklı açıdan çekilmiş görüntülerden birisinde:

Osmanlı’yı süren soysuzları da lânetle anıyorum” ifadelerini kullandığı, bir diğer görüntüde ise “Selânik’ten gelen dönmeleri, onlara destek verenleri kahr-u perişan eyle! Ümmeti Muhammedi başsız bırakanları kahr-u perişan eyle! Devrimlerle değerlerimizi devirenleri, harflerimizi devirenleri, cumamızı pazara çevirenleri, hayatımızı mahvedenleri kahr-u perişan eyle!” ifadelerini kullanma cüretini göstermiştir.

Cumhuriyet Öğretmenleri olarak Atatürk ve Cumhuriyet’e saldıranlara karşı durmaya ve Cumhuriyet Devrimleri’ne sahip çıkmaya devam edeceğiz. 

23 Şub 2024 - 13:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz