'Çöpten Sanat' Sergisi

Ünye'de 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında düzenlenen sergi, çöplerden sanat eserlerinin ortaya konulduğu benzersiz bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Ünye'de, geri dönüşümün önemine dikkat çekmek amacıyla 'Sıfır Atık Projesi' çerçevesinde bir sergi düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayeleriyle sürdürülen bu proje kapsamında Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen sergi, çöplerden sanat eserlerinin ortaya konulduğu bir etkinliğe dönüştü. 

Toplum Farkındalığı Artırılsın Diye 

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Bilgin, serginin açılışında yaptığı konuşmada, bu etkinliğin sadece çevre koruma değil, aynı zamanda gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma adına bir vefa borcu olduğunu vurguladı. Çöplerin sanata dönüştürülerek değerlendirilmesinin, atık yönetimi konusunda toplumsal farkındalığın artırılmasına önemli bir katkı sağladığını belirtti. 

300 Usta Eseri Sergilendi 

Bilgin, yaklaşık 2 aylık bir süreçte, 13 bin kursiyerin ve yaklaşık 300 usta öğreticinin emeğiyle binlerce eserin sergilendiğini aktardı. Serginin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde dünya çapında tanınan 'Sıfır Atık' felsefesine destek olmayı amaçladığını dile getirdi. Ayrıca, serginin sadece birkaç gün süreceğini ancak geri dönüşümün önemine dikkat çekmek adına çok daha uzun süreler boyunca etkisini sürdüreceğini belirtti. 

23 Şub 2024 - 10:20 Ordu/ Ünye- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz