Şehit Murat Atar’ın Ailesine "Şehadet Belgesi"

Şehit ailesi ziyaretinde bulunan Ordu Valisi Muammer Erol, 12 Ocak 2024 tarihinde Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonunda silahlı çatışmada şehit düşen İstihkam Söz. Er Murat Atar’ın ailesine 'Şehadet Belgesi'ni verdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ordu Valisi Muammer Erol, 12 Ocak 2024 tarihinde Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan sızma girişiminde çıkan silahlı çatışmada şehit düşen İstihkam Söz. Er Murat Atar’ın ailesine ' Şehadet Belgesi'ni takdim etti.

Kara Kuvvetleri Komutanlığınca gönderilen 'Şehadet Belgesi' ve 'Hizmet Anısı'nı, İkizce İlçesi Bolluk mahallesinde ikamet eden Şehit İstihkam Söz. Er Murat Atar’ın annesi Selma Atar’a takdim eden Vali Muammer Erol, “Aziz vatanımız için canını feda eden kahraman şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Aziz ruhu şad olsun. Rabbim sizleri de cennetinde buluştursun” diyerek, başsağlığı ve sabır dileğinde bulundu.

“Şehadet Belgesi” takdim ziyaretinde, Şehit İstihkam Söz. Er Murat Atar için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu imzasıyla gönderilen “Şehadet Belgesinde”, İstihkam Söz. Er Murat Atar; zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan Kara Kuvvetlerimizin asil bir ferdi olarak vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Göstermiş olduğu yiğitlik ve cesaretle Türk milletinin varlığının, birlik ve beraberliğinin ve vatan sevgisinin ölümsüz sembolü olarak hatırası sonsuza kadar kalbimizde yaşayacaktır” ifadelerine yer verildi.

'Şehadet Belgesi' takdim ziyaretinde, İkizce Kaymakamı Muhammed Fazıl Tüzel, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Per. Asb. Kd. Bşçvş. Gökhan Ayhan da hazır bulundu.

23 Şub 2024 - 09:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir