Fiskobirlik’ten Yeni Fındık Zammı: Kaç Lira Oldu?

Fındık fiyatları sakinliğini korurken Fiskobirlik fındık alım fiyatını bir kez daha güncelledi. Geçtiğimiz günlerde Giresun kalite fındık için 118 TL alım fiyatı belirleyen Fiskobirlik bugünde Levant kalite fındık için de duyuru yaptı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Fiskobirlik, en büyük fındık üreticisi olarak piyasada fiyatlar arttıkça alım fiyatlarını yeniden belirlemeye devam ediyor.

Eskiden fındık üreticilerinin güvencesi olan Fiskobirlik, devletin TMO kanalıyla fındık üreticilerini desteklemesi sonrasında kendi öz varlığıyla ayakta kalmaya çalışıyor. Ancak fındık alımlarına devam ederek sektörde etkin bir rol oynamaya başladı.

Bugünden itibaren geçerli olmak üzere Fiskobirlik, yeni fiyatlarını açıkladı. Levant kalitesindeki 50 randıman kabuklu fındık fiyatı net 116 TL olarak belirlendi. Ayrıca, serbest piyasada fiyatların yükselmesi durumunda Fiskobirlik'in kendi fiyatını da güncelleyeceği bildirildi.

Fiskobirlik, sezon başından itibaren düzenli olarak fındık fiyatlarını açıklıyor ve bu fiyatlar sektördeki diğer fiyatlarla da yakından ilişkilendiriliyor. Fiskobirlik, sezon başında 84 TL olan alım fiyatını zamanla artırarak güncel fiyatları belirlemiş oldu.

22 Şub 2024 - 15:27 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir