Beton Yollar ile Mahallelere Konfor Geliyor

Maliyet tasarrufu ve dayanıklılık sağlayan beton yollar ile Fatsa’nın mahallelerine konfor geliyor.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Beton Yollar ile Mahallelere Konfor Geliyor
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte Ordu’da uygulanmaya başlayan, maliyet tasarrufu sağlayan ve dayanıklılık açısından çok daha güçlü olduğu bilinen Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol (SSB), mahalleleri konfora kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri Fatsa ilçesinde 6 mahallenin yararlandığı grup yolunda çalışma başlattı.

Beton Yollar ile Mahallelere Konfor Geliyor

Ordu’da ilk defa uygulanan ve sıcak asfalttan yüzde 25 daha ucuz olduğu bilinen Silindirle Sıkıştırılan Beton Yol uzun ömürlü olması ve ham madde de dışa bağımlılığı ortadan kaldırması sayesinde hem iş gücü hem de maliyet avantajı sağlıyor. Buna karşılık Fatsa ilçesi Aşağıtepe, Sudere, Yukarıtepe, Ayazlı, Bahçeler ve Yukarı Bahçeler Mahallerinde SSB uygulaması yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri 8 km’lik güzergahı geleceğe hazırlıyor.

Beton Yollar ile Mahallelere Konfor Geliyor

“Yolun Yapılmasını Bekliyorduk”

40 yıldır yapılması beklenen grup yolunun yapıldığını söyleyen mahalle muhtarları vatandaşlar adına Başkan Güler’e teşekkür ederek konuşmasında şu sözlere yer verdiler:

“Yıllardan beri beklediğimiz grup yolumuz burası. Yaklaşık 40 yıldır bu yolun yapılmasını bekliyorduk. Daha önce çok atıl bir haldeydi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in destekleriyle 8 km’lik yolda SSB çalışması yapımına başladık. 2 km’lik kısımda çalışmalar tamamlandı. Allah ondan razı olsun. Kendisine mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyoruz.”

22 Şub 2024 - 12:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir