Zamları Gündeme Taşıdı! Seçimden Sonra Ne Olacak?

Seçim öncesi gelen zamları gündeme taşıyan Bağımsız Türkiye Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muammer Belen, seçimden sonra yaşanacakları hayal bile edemediğini açıkladı.

Mustafa Özdoğru
Mustafa Özdoğru Tüm Haberleri

Bağımsız Türkiye Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muammer Belen, Türkiye’nin yer altı zenginliklerinin yabancılar tarafından alınıp götürüldüğünü belirterek, bu yer altı zenginliklerinin ülkenin kalkınması açısından önemli olduğunu söyledi.

‘Erzincan’da yabancılar tarafından madende altın çıkarılıyor. Orada bir acı olay yaşandı ve can kayıpları oldu. Bu bir kapitalizmdir. Kendi ülkemizde altını başkaları çıkarıyor’ diyen Belen, şunları söyledi; “Altın madenine karşıyız ama o altın da bizim ülkemizin ve vatandaşlarımızın hakkı. Yabancılar, hem toprağımızı zehirliyor hem de o altınları kendi ülkelerine götürüyorlar. O altınların götürülmesine sözde muhalefet gibi gözükenler de ses çıkartmıyor. Sadece milletin gazını alıyor. Bizim çağ atlamamızın, kalkınmamızın sebebi bu yer altı madenleri olacak. Maalesef yer altı madenlerimiz sanki Afrika ülkesiymişiz gibi sömürülüp götürülüyor. Biz halkımızın uyanması hususunda bir mücadele veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin kurtulması için bütün ömrünü feda etmiş. Ona ne kadar dua etsek az. Eğer biz bugün bu ülkeye sahip çıkmazsak, yarın torunlarımız bizim arkamızdan kötü konuşabilir. O yüzden biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak mücadelemizi sürdürüyoruz.”

“Hayal Bile Edemiyoruz”

Belen, zamların üst üste geldiğinin altını çizerek, “Önümüzde seçim olmasına rağmen akaryakıta gelen zamları durduramıyorlar. Doların yılsonu beklentisi 40 lira civarında. Seçimden sonra ne olacağını hayal bile edemiyoruz. Gıda sektöründe denildiği gibi değil, enflasyon yüzde 200’lere ulaştı. Markete giren halk bunu rahatlıkla görebiliyor. Gençliğe güveniyoruz ama bunun içinde mücadele etmek gerekiyor. Herkes bana ne derse olmaz. Azınlıkta olsa hep beraber ülkemize sahip çıkmamız gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul ( Özel Haber)

22 Şub 2024 - 12:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul