Akşener, “Boş Tehditlerinizi Bırakın, Adayınızı Çalıştırın”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ordu mitingindeki konuşmasını eleştirerek, "Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok" şeklindeki ifadelerine atıfta bulundu. Akşener, Erdoğan'ın tehditlerini eleştirirken, İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz'a olan ilginin iktidarı rahatsız ettiğini söyledi ve rekabet çağrısında bulundu.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Akşener, “Boş Tehditlerinizi Bırakın, Adayınızı Çalıştırın”
Video için play'e tıklayın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Partisi’nin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu mitinginde yaptığı konuşmasını eleştirdi.

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ordu'da yaptığı konuşmada, "Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok" şeklindeki ifadelerine atıfta bulunarak, "Aziz milletimiz sayın Erdoğan bir seçim dönemi klasiği olarak yine çıkıp milletimizi tehdit etmeye başladı" ifadelerini kullandı.

Akşener, konuşmasında İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz'ın büyük ilgi görmesinden ötürü iktidarın sinirlerinin bozulduğunu belirterek, “Malum Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Enver Yılmaz beyin gördüğü büyük ilgiden ötürü arkadaşların psikolojileri epey bir bozulmuş. Valla hiç kusura bakmasınlar bozmaya devam edeceğiz. Yalnız bu vesile ile buradan kendisini düzeltip bir şeyi de hatırlatmak istiyorum. Asıl millet varsa sen varsın, millet yoksa sende yoksun sayın Erdoğan. Dolayısıyla senin yokluğunda ne Ordu ne de Ordulu kardeşlerim emin ol hiç bir şey kaybetmez. Evelallah olmayan ilçelere de doğalgazı da belediyeciliğin alasını da Ordu’ya biz getireceğiz” diye konuştu.

Son olarak, Akşener, “Alıştığınız fevkalade ceket siyaseti artık bitti. Çünkü artık hür ve müstakil İYİ Parti var. O yüzden sana boş tehditlerini bir kenara bırakmanı tavsiye ediyorum. Onun yerine bir zahmet Ordu’daki adayını çalıştır da nasıl rekabet ediyorsunuz biz de görelim bakalım buyur hodri meydan” dedi.

21 Şub 2024 - 11:22 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu