Enginyurt'tan 'Vergi Vermeme' Mitingi Çağrısı

“Hizmet almak için oy vermeyene hizmet de yok” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, “o zaman oy vermeyenden vergi de almayın!” dedi.

Mustafa Özdoğru
Mustafa Özdoğru Tüm Haberleri

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, “oy vermeyene hizmet de yok” diyen Cumhurbaşkanına sert çıkarak, “o zaman oy vermeyenden vergi de alma!” çağrısı yaptı.

Katıldığı televizyon programında yerel seçim öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bazı eski bakanlar ile belediye başkan adaylarının halkı hizmet ile tehdit etmesini sert bir dille eleştiren Milletvekili Cemal Enginyurt, şunları ifade etti;

“Hep Beraber Haykırmalıyız”

“Öyleyse Cumhuriyet Halk Partisi öncülük yapmalı ve Recep Tayyip Erdoğan’a hep beraber haykırmalıyız; madem sana oy vermeyenlere hizmet götürmüyorsun, o zaman onurlu davranış sergile sana oy vermeyenlerden vergi de alma. Biz de Türkiye mahkemelerine başvurmalı, biz Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermedik, o da bize hizmet vermeyecekmiş, öyleyse biz de Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümetine vergi vermeme hakkını kullanmak istiyoruz, diyelim. Bu en doğal hakkımızdır.

“Vergi Vermeme Mitingi Yapalım”

Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, 85 milyonun Cumhurbaşkanı, bu milletin vergisiyle beslenen, bu milletin vergisiyle hizmet eden birisi çıkıp milleti tehdit ediyor; ‘bana oy vermezseniz, şunu vermem, bu olmaz’ diyor. O halde hep beraber ayağa kalkıp vergi vermiyoruz diye haykıralım.

CHP’de buna öncülük etmeli ve bir miting düzenlemeli, adı da ‘vergi vermiyoruz’ mitingi olsun. Bunun adı devlete isyan değildir. Bunun adı milletini adam yerine koymayan, Cumhurbaşkanı gibi milletine düşmanlık yapan, eski bakanların, belediye başkan adaylarının her geçen gün arttığı bir ortamda ben Türkiye ittifakı adına hemen bu hafta sonu Recep Tayyip Erdoğan hükümetine vergi vermeme mitingi yapalım.

“Yüzde 65 Oy Aldı Ama Hizmet Getirmedi”

Ordu’da ‘ben olmazsam doğalgaz gelmez’ diyor. 5 yıl öncede aynı sözü söyledi Ordu’da. Dedi ki, ‘Hilmi Güler enerji bakanlığı yaptı. Doğalgazı bu getirir’ dedi. ‘Hilmi Güler söz veriyor musun? Dedi. Hilmi Güler de ‘veriyorum’ dedi.

6 yıl oldu, 22 yıldır AKP’li başkanlar tarafından yönetilen sahildeki Perşembe’ye bile doğalgaz gelmedi. Bırakın doğalgazı, 22 yıldır Ordu- Ulubey- Gürgentepe- Mesudiye yolu yapılmadı. 22 yıldır Ünye- Akkuş-Niksar karayolu yapılmadı. Hizmet getireceğini söyleyen adam Ordu’dan yüzde 65 oy aldı ama hizmet getirmedi.

‘Hizmet Yok’ Demek Suçtur

Bu milletin 85 milyonundan vergi alıp; ‘oy vermeyene hizmet yok’ demek, suçtur, Anayasaya ihanettir. Bir Cumhurbaşkanı bunu söyler mi?”

Mustafa Özdoğru/Ordu Hayat

21 Şub 2024 - 11:50 Ordu- Siyaset

Mahreç  Nergis Kobak