Uyuşturucu Operasyonlarıyla İlgili Son Gelişmeler!

Ordu'nun Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son günlerde şehirde artan uyuşturucuyla mücadele kapsamında önemli operasyonlar gerçekleştirdi. 5-11 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılan operasyonlarda, sentetik kannabinoid, metamfetamin ve esrar gibi uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Toplamda birçok kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu'nun Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son günlerde şehirde artan uyuşturucuyla mücadele kapsamında önemli operasyonlar gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlar sonucunda birçok kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

5 Şubat 2024'te gerçekleştirilen operasyonlarda, şüphe üzerine durdurulan şahısların üzerinde yapılan aramalarda sentetik kannabinoid ve metamfetamin maddeleri ele geçirildi. Aynı gün bir araçta yapılan aramada ise esrar ve metamfetamin maddeleri bulundu. Tüm şüpheliler uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlemlere tabi tutuldu.

6 Şubat 2024'te, bir araçta durdurulan bir şahsın üzerinde yapılan aramada metamfetamin maddesi ele geçirildi ve şahıs hakkında yine uyuşturucu madde kullanımı suçlamasıyla adli işlem başlatıldı.

7 Şubat 2024'te ise bir kişinin üzerinde yapılan aramada metamfetamin ve sentetik kannabinoid maddeleri bulundu ve bu kez şüpheli uyuşturucu ticareti suçlamasıyla adli işlem gördü.

Bu operasyonların ardından 8 Şubat 2024'te iki ayrı şahıs uyuşturucu madde kullanımından dolayı adli işlem gördü. Aynı gün bir araçta yapılan aramada ise iki kişinin üzerinde esrar ve metamfetamin maddeleri bulunarak adli işlem başlatıldı.

9 Şubat 2024'te gerçekleştirilen operasyonlarda ise bir kişinin üzerinde metamfetamin ele geçirildi ve ayrıca bir araçta bulunan üç şahsın üzerinde sentetik kannabinoid maddesi bulundu. Tüm şüpheliler adli işlemlerden geçirilerek serbest bırakıldılar.

Son olarak, 11 Şubat 2024'te bir kişi uyuşturucu madde kullanımından dolayı adli işleme tabi tutuldu.

Ordu Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, uyuşturucuyla mücadele kapsamında operasyonların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

13 Şub 2024 - 17:13 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu